banner864

F Tipi Kırmızı Kitap’ta 30 Nisan 2015, 17:25

Kırmızı Kitap olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi güncellendi. Dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında F Tipinin Kırmızı Kitap’a girmesi görüşüldü, karar Bakanlar Kurulu’na bildirilecek. Öte yandan kurulda 1915 olayları hakkında dış ülkelerden gelen soykırım açıklamaları ve kararları için yok hükmündedir denildi.
F Tipi yapılanma Kırmızı Kitap’a girdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı 7 saat sürdü. Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, "Milli güvenliği tehdit eden paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlara karşı yürütülen mücadele hakkında tafsilatlı bilgi arz edilmiş, mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesine vurgu yapılmıştır" denildi.

“İç ve dış güvenlik ortamında meydana gelen değişiklikler de dikkate alınarak güncellenen Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi görüşülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının Bakanlar Kurulu`na bildirilmesine karar verilmiştir” denildi.

Terörle mücadelede kararlılık vurgusunun yapıldığı MGK bildirisinde, terörle mücadele vurgusu da yapıldı.  "Çözüm sürecine yönelik gelişmeler değerlendirilmiş, terörün sona erdirilmesi için verilen mücadelenin kararlılıkla sürdürülmekte olduğu bir kez daha vurgulanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

MGK bildirisinde seçim güvenliğine ilişkin alınacak tedbirlerin de görüşüldüğü belirtildi. Bildiride "Seçimlerin, huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi ile kamu düzeni ve güvenliğini etkileyebilecek olaylara yönelik alınacak tedbirler hakkında Kurul`a bilgi sunulmuştur." Denildi.

AB Parlamentosu ve bazı ülkelerin 1915 olayları ile ilgili aldıkları soykırım kararlarına da tepki gösterildi.  Söz konusu kararların tarihi gerçeklerden uzak olduğu ve siyasi nitelik taşıdığı bu yönüyle de yok hükmünde olduğu ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder