F-tipi örgüt hangi MHP'li vekili ''yakında kasetleriniz çıkacak'' diye tehdit etti 28 Temmuz 2014, 01:09

F-Tipi örgütün yasa dışı dinleme kayıtları ile, MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri'ye şantaj yaptığı ortaya çıktı. Örgüt Yeniçeri'yi milletvekili olmadan önce yasa dışı olarak 9 ay boyunca dinledi. Daha sonra Yeniçeri'ye şantaj mektupları gönderildi. Savcılığa müşteki sıfatıyla ifade veren Yeniçeri; şantajda, bu dönemde yapılan dinlemelerin kullanıldığını söyledi.
F-Tipi örgütün yasa dışı dinleme kayıtları ile şantaj yaptığı isimlerden birinin de MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri olduğu ortaya çıktı.

Yeniçeri'nin telefonları milletvekili seçilmeden önce dinlnedi. Dinlemeler, Ergenekon kapsamında İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın talebi üzerine dinlemeye alındı.

6 Kasım 2010 tarihindeki dinleme talebii Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak tarafından kabul edildi. Yeniçeri'nin telefonu 3 ay boyunca dinlendi. Dinleme kararı 2 kez daha uzatıldı. Yani dinlemeler 9 ay boyunca sürdü.

Kayıt altına alınan görüşmelerin bir bölümü, 11 Mart 2014'te Özcan Yeniçeri'ye gönderildi. Ankara’daki Kavaklıdere Postanesi’nden gönderilen kayıtların yanında, bir de şantaj mektubu vardı. Kayıtların içeriği ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözlerin bulunduğu öne sürüldü.

Yeniçeri, şantaj mektubu ve ses kaydını 2 Haziran 2014'te kargo ile soruşturma savcısı Okan Özsoy’a gönderdi. Bu kayıtlar savcı Okan Özsoy tarafından tutanak altına alındı.

Yeniçeri 30 Mayıs'ta savcı Özsoy'a müşteki sıfatıyla ifade de verdi. Yeniçeri ifadesinde, şantaj kasetlerinin 9 ay boyunca dinlendiği dönemde oluşturulduğunu söyledi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

ZK :

Kasetler şantajlar kumpaslar bu işin iyice boku çıktı trajik komik. Bu ülke ne ara bu kadar basitleşti ayağa düştü. Dallas dizisini geçti ciddiyet bilimç edep haya bitmiş kimin ne halt ettiği belli değil. Demekki neymiş baş neyse ayakta oymuş.Bu ülkenin dehğerlerinin içine edenlere selam olsun hiç bir şekilde affınız yok. Zulm ile abad olanın AHİRİ berbad olur. Bunu iyi belleyin belleyinki öte tarafa haz

leventk :

yoksa bu f tipine destek olan chp lilerinde mi kasedi varda bu adamları korumaya almışlar

Ülkücü :

Kimin elinde ne kaset varsa yayınlasın, en son kaset skandalından MHP güçlenerek çıktı. %13 ten %18.4 e yükseldi oy oranı. Takdiri iilahi belki de MHP nin daha da güçlenmesinden korkmuşlardır:)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar