F tipi örgütün İç Anadolu imamları deşifre oldu! 21 Ocak 2015, 14:25

F tipi örgütün Marmara Bölgesi imamlarının ardından, İç Anadolu Bölgesi'ndeki imamları da ortaya çıktı. İşte isim isim örgüt imamları!
 Cemaat yapılanmasının belkemiğini oluşturan imamlar deşifre oldu. Sabah Gazetesi, Marmara Bölgesi'nin ardından, İç Anadolu Bölgesi imamlarını da açıkladı.
Habere göre, Örgütün İç Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli ismi Ankara İmamı Cemil Koca. Koca, 1997'den bu yana Samanyolu Eğitim Kurumları'nın Genel Müdürü. Cemil Koca, Özel Öğretim Kurumları Derneği'nin de yönetim kurulu üyesi. Gülen'in 2001'de verdiği talimatla askeri okullar ve polis akademisine girecek öğrencileri Cemil Koca belirliyor. 

Eskişehir'de Mehmet Meleş, Konya'da İl İmamı Mehmet Kaya, Çankırı'da Abdullah Özdemir, Yozgat'da Davut Sağır, Sivas'ta Musa Kaya, Niğde'de Mustafa Gümüş, Kayseri'de Sıtkı Baş, Karaman'da Musa Angıl, Kırıkkale'de Mehmet Ferd, Kırşehir'de Musa Arslan imam olarak görev yapıyor.

Sabah'ın haberine göre, örgütün Kayseri Bölge Sorumlusu Yahya Karadeniz. Daha önce de Adana ve Antalya'da "Bölge Koordinatörü" olarak çalışan Yahya Karadeniz Kayseri ve civarındaki 17 kentten sorumlu.

Listede yer alan il imamlarının büyük çoğunluğunun Pensilvanya'ya giderek, talimatları bizzat Fethullah Gülen'den aldığı belirtiliyor.

(İlgilihaberi okumak için görselin üzerine tıklayın)

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder