banner864

F Tipi polis şefi bakın kimi dinletmiş! 02 Ağustos 2014, 14:39

F-tipi operasyonda tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın 1 yıl boyunca dinlettiği kardeşi Mehmet Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktoru olduğu ortaya çıktı. Mehmet Yılmaz, önce organize suç örgütü üyesi olduğu, sonrasında ise Ergenekon üyesi olduğu iddiasıyla 3 Mayıs 2009'a kadar dinlendi.
F-tipi operasyonda tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın 1 yıl boyunca dinlettiği kardeşi Mehmet Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktor heyetinde yer aldığı ortaya çıktı.

Mülkiye müfettişlerinin hazırladığı rapora göre tutuklanan Mesut Yılmaz, Cerrahpaşa'da doktor olan kardeşi Mehmet Yılmaz'ın dinlenmesi talimatını verdi

Mehmet Yılmaz'ın dinlenmesi için mahkemeye resmi başvuru ise, 10 Mayıs 2008'de İstanbul İstihbarat Şube Başkanı Ali Fuat Yılmazer tarafından yapıldı.

Yeni Şafak'ın haberine göre Yard. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktor heyetinde yer alıyor.

Yılmaz, yaklaşık 10 yıldır Gül'ün kulağındaki sağlık problemiyle ilgilenen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Uzmanı Profesör Doktor Harun Cansız ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Odyoloji Uzmanı Profesör Doktor Ahmet Ataş'ın asistanlığını yapıyor.

F-tipi polislerin, Cumhurbaşkanı Gül'ün doktorlarından Profesör Doktor Harun Cansız'ı da Selam örgütü üyesi olduğu iddiasıyla dinlettiği ortaya çıkmıştı.

Kardeşi için de dinleme talimatı veren Mesut Yılmaz, İstanbul Emniyeti'ndeki en kritik isimlerinden biri. Yılmaz'ın İstanbul Emniyetinde bulunan "kozmik oda"ya girebilen 3 kişiden biri olduğu biliniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar