banner864

F tipi'ne ilk iddianame tamamlandı 04 Eylül 2014, 18:57

F tipi örgütün Emniyet ayağına yönelik soruşturmalarda ilk iddianame tamamlandı. 5 Ağustos'ta düğmesine basılan İzmir merkezli soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Şüpheli polisler hakkında 285'er yıldan 744'er yıla kadar hapis cezası istendi.
F tipi örgüt üyelerinin 744'er yıla kadar hapsi istendi. Örgüt soruşturmalarında düzenlenen operasyonların ardından ilk kez mahkeme sürecine geçildi.

İzmir'de 5 Ağustos'ta yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheli polisler hakkında iddianame hazırlandı, iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianamede, Eski Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan ve Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Karakayalı'nın da bulunduğu 11'i tutuklu 32 polis şüpheli olarak yer aldı. Okan ve Karakayalı ile bazı sanıklar hakkında 285'er yıldan 744'er yıla kadar hapis cezası istendi.

Cumhuriyet savcısı şüphelilere, 'İftira, özel hayatın gizliliğini ihlal, kamu görevlilerinin resmi belgede sahteciliği, kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek ve yaymak, suç uydurmak' suçlamalarını yöneltti.

Şüpheli polisler hakkındaki iddialar 2010-2013 yıllarını kapsıyordu. Yasa dışı dinleme iddialarının odağındaki şüpheliler Askeri Casusluk kumpasının hazırlandığı dönemde de görev almıştı.

İddianamenin kabul edilmesinin ardından sanıklar ağır ceza mahkemesinde hakim önüne çıkarılacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Emre ikan :

Yeni , balyoz ve ergenekon tipi davalar geliyor anlasilan, Yine anlasiliyor ki, bu davalar surecinde arada sakli gizli yeni sag gosterip sol vurmalar, oyalamalar olacak, aman dikkatli, uyanik olalim..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar