banner864

F Tipi'ne operasyonun ayrıntıları netleşiyor 16 Aralık 2014, 18:17

F tipi örgüte yönelik operasyonunun ayrıntıları netleşiyor. Tahşiye Yayınevi sahibinin şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada, bombalarda parmak izi çıkan 3 polisten biri itirafçı olunca, operasyon için düğmeye basıldı.
Bombalarda polislerin parmak izi çıktı, yürütülen soruşturmada polislerden biri itirafçı olunca operasyon için düğmeye basıldı.

F tipi örgüte yönelik operasyonun ayrıntıları netleşemeye başladı. Sabah Gazetesi'nin haberine göre Tahşiye Yayınevinin sahibi Mehmet Nuri Turan'ın Gülen'den şikâyetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı. 

24 Nisan 2009'da Emniyet İstihbarat Şube Başkanı Ali Fuat Yılmazer, emniyet müdürlüğüne Tahşiye Yayınevi hakkında bir rapor verdi. 2 hafta sonrada mahkemeden dinleme kararı alındı. Soruşturma dosyasına bir ihbar mektubu eklendi sonrasında da gözaltılar yapıldı.

Gözaltılar ile birlikte bir evde bombalar bulundu. 17 ay cezaevinde yatan Mehmet Nuri Turan, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a mektup yazarak Gülen'den şikâyetçi oldu. Ancak o mektup işleme konulmadı.

Turan,  2014'ün ilkbahar aylarında şikâyetinin neden işleme konulmadığıyla ilgili emniyete başvurunca, soruşturmada başlamış oldu. Bombaların üzerinde parmak izi olan 3 polis açılan davada çelişkili ifadeler verince soruşturma derinleştirildi.

Başını F tipi polis şeflerinden Tufan Ergüder ile Mutlu Ekizoğlu'nun çektiği ekipte yer alan polislerden biri itirafçı oldu ve yapılan planları detaylıca anlattı. Böylece cemaate yönelik operasyonların düğmesine basılmış oldu.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar