banner864

F tipine sandıkta ağır hezimet 07 Haziran 2015, 23:33

F tipinin bağımsız adayları seçimlerde ağır bir hezimete uğradı. Fethullah Gülen'in en güçlü adayı Hakan Şükür 30 bin oy alabildi.

7 Haziran 2015 Genel Seçiminde milletvekili olmak üzere 44 ilden 182 kişi bağımsız aday olarak başvurdu. 18'i kadın 182 bağımsız aday arasında F Tipinin desteklediği isimler de vardı. Başta Hakan Şükür olmak üzere Ali Fuat Ali Yılmazer, Yakup Saygılı, Nazmi Ardıç ve Yurt Atayün milletvekili seçilemedi.

Eski futbolcu Hakan Şükür İstanbul 3. Bölge'den aday olmuştu. Yoğun bir kampanya yürüten F tipinin en güçlü adayı olarak gösterilen Şükür 30 bin alabildi

Eski İstanbul İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda kilit rol oynamıştı. İstanbul 1. Bölge'den Bağımsız aday olarak seçimlere katılan Yılmazer, kesinleşmeyen sonuçlara göre yüzde 0,06 oranında oy alabildi.

Yakup Saygılı da İstanbul 2. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı olarak yarışıyordu. Kesinleşmeyen sonuçlara göre milletvekili adayı Eski Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı, 19 bin 295 (yüzde 0,80) oy alabildi.

Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç da bağımsız olarak yarışan bir diğer Ankara 1. Bölgeden aday olan tutuklu polis şefi Nazmi Ardıç kesinleşmeyen sonuçlara göre yüzde birin altında kaldı.

Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü, Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Yurt Atayün de Meslis'e girecek çoğunluğa ulaşamadı.Yorumlar

Ahmet mutlu :

FTÖ ne olursa olsun tarihin kirli ve kanlı sayfalarında yerini alacaktır

mustafa cenap aytepe :

bu başlık cok acayip nasıl oluyorda f tipi azimeter uğruyor alah alah arkadaş fetuyllah gülen bu kadar karmaşik i̇şi̇n i̇çi̇nden çikacak akla sahi̇pmi̇ .balyoz . ergenekon .poyraz köy .türki̇yeni̇n tüm okullarinda türki̇yeni̇n tümdevlet ve emni̇yeti̇nde örgütlenecek....uyumayin ..abd onu pesi̇lvanyaya oturttu olayi abd i̇sti̇hbarati türki̇ye abd konsolosluklari tezgahladi si̇z hala f.ti̇pi̇ mağlup deyi̇n yanilmayin efendi̇ler o kafa fettullahta ne arar .bu gün yi̇ne abd projesi̇ uygulaniyor . bu mi̇llete goçuklu celep gerek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder