banner864

F-Tipi'ne soruşturma 09 Ekim 2014, 12:03

Ergenekon tertibinde hedef alınan Emekli Albay Levent Göktaş, Savcı Zekeriya Öz ve eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu hakkında TSK'ya kumpas nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Öz ve Ekizoğlu'nun devletin güvenliği ile ilgili belgeleri illegal şekilde incelediklerini belirten Göktaş, "incelemenin hangi amaçla yapıldığının" araştırılmasını istedi.
Emekli Albay Levent Göktaş, Eregenekon ve Balyoz sürecinde görev alan Savcı Zekeriya Öz ve eski İstanbul Terörle Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Göktaş, Öz ve Ekizoğlu ile birlikte soruşturmalarda görev alan polisler hakkında da soruşturma talep etti. Suç duyurusunun gerekçesi ise, "bu yapılanmanın devlet güvenliğini ilgilidendiren bilgi ve belgeleri yasa dışı olarak incelemesi".

Göktaş, İstanbul'da yürütülen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kurulan F-Tipi kumpas soruşturmasında da müşteki sıfatıyla ifade verdi. Emekli Albay Levent Göktaş ifadesinde Balyoz hâkimi Ömer Diken'in de kumpasın içinde yer aldığını belirtti.

Hakkındaki tek suçlamanın meşhur 51 nolu DVD'ye dayandırıldığını vurgulayan Göktaş, DVD'nin F Tipi örgüt tarafından üretilip ofisine yerleştirildiğini ifade etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder