banner864

F-Tipi'nin HSYK köstebeği ortaya çıktı 13 Eylül 2014, 19:23

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerine bağımsız aday olarak giren Hakim Ayşe Neşe Gül'ün 2 yıl boyunca F tipiş örgüt ile yargı arasında koordine faaliyeti yürüttüğü ortaya çıktı. Gül'ün "Dil eğitimi" bahanesiyle gittiği Pensilvanya'da Fethullah Gülen'e mihmandarlık yaptığı belirtiliyor.
F tipi örgütün Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndaki önemli elemanlarından Hakim Ayşe Neşe Gül'ün 2 yıl Pensilvanya'da kalarak HSYK-Cemaat arasında koordinatör olarak faaliyet yürüttüğü ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, HSYK seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Ayşe Neşe Gül, HSYK Başmüfettişi olan eşi Cevat Gül ile birlikte "dil eğitimi" için ABD'ye gitti.

Gül çifti, 2009-2010 yıllarında Pensilvanya'da kaldı. Bu süre içinde F tipi örgütün yargı ayağı ile Fethullah Gülen arasında koordine faaliyetini yürttü. Gül çifti, Türkiye'den giden kişilere mihmandarlık yaptı.

O dönemde Gülen'in en önemli misafiri ise 2011 yılında Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olan Selahattin Atalay oldu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ömer Tanrıverdi :

Koordineli faaliyet derken???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar