banner864

F-Tipi'nin kilit isimleri ''z raporu'' verdi 30 Temmuz 2014, 18:41

Ergekon, Balyoz, Askeri Casusluk, şike tertiplerinde rol alan F Tipi yapının kilit isimleri sorgu aşamasında "z raporu" verdi. Eski TEM Şube Müdürü Yurt Atayün topu yukarı attı, "Başbakan Erdoğan'ın operasyonlardan haberi var" dedi. Fethullahçı polis şeflerinden Ali Fuat Yılmazer de tabana mesaj verdi, "dinlemelerin 'alt kadrolar' tarafından başlatıldığını" söyledi.
Türkiye'yi tertip ve kumpas süreçlerine götüren F Tipi yapının soruşturma sürecinde kirli ilişkiler ağını gün yüzüne çıkarmaya başladı. İki önemli polis şefinin sorgularında F Tipi yapının alt ve üst bağlantılarına ilişkin önemli ipuçları yer

"Dinleme faaliyetlerini "alt kadrolar" tarafından başlatılır." diyerek sorumluğu üzerinden atmaya çalışan
Eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, "Benim önüme getirilir. Ben de mahkemeden talep yazısına imza atarım. Gelen bilgi ve belgeleri tek tek kontrol etmem mümkün değil." dedi.

Yasa dışı dinlemelerle ilgili topu alt kadrolara atan Ali Fuat Yılmazer, savcılık sorgusunda "bazı yanlışlıklar olabilir" diyerek yasadışı dinlemeleri itiraf etti.

Yılmazer, "Bu kadar ağır görev içerisinde bir takım yanlışlıkların olması memuriyet vazifesinin doğal gereğidir. Aynı zamanda hayatın olağan akışına da uygundur." dedi.

Bir diğer kritik isim eski TEM Şube Müdürü Yurt Atayün...

Atayün sıralı amirlerden gelen emirleri uyguladıklarını belirterek operasyon ve dinlemelerde Savcı ve Hakimlerin imzaları olduğunu vurguladı.  Atayün hakim sorgusunda Ergenekon ve Balyoz tertipleri ile ilgili yapılan yasa dışı uygulamalarla ilgili Başbakan Erdoğan'a işaret etti.

Eski TEM Şube Müdürü Yurt Atayün, "Emniyet Müdürü aracılığıyla notlarımız Başbakan'a arzedeldi. Başbakanımızdan gelen perspektife göre çalışmalarımız savcılık talimatları ve mahkeme kararları ile yönetilirdi." dedi.

MİT kriziyle ilgili de amirlerini hedef gösteren Atayün, "Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan’a suça karıştığı tespit edilen MİT mensupları ile ilgili bizzat brifing" verdiğini ifade etti.

İstihbarat Şube'nin tutuklanan komzik büro amiri Mesut Yılmaz ve diğer istihbaratçılar da sorgularında emirlerin savcı tarafından verildiği kararlarında hakimlerce alındığını vurladı. İfaldelerde dinlemeleri TİB görevlileriyle birlikte yapıldığı da belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar