banner864

Facebook kullanıcıları derhal şifrelerinizi değiştirin! 14 Kasım 2013, 15:18

Adobe, İnternet korsanlarına dünya genelinde yaklaşık 150 milyon internet kullanıcısının kişisel şifrelerini kaptırdı. İnternet korsanları bu şifreler ile kullanıcıların Facebook profillerinin hesaplarını çözmek için uğraştığı bildirildi.
Dünya genelinde yaklaşık 150 milyon internet kullanıcısının şifrelerini kaprırtan Adobe firması kullanıcılarına mevcut şifrelerinin değiştirilmesini talep etti. Neowin’de yer alan habere göre hacker’lar çaldıkları şifreleri Facebook ve diğer sosyal medya hesapları üzerinde deniyor. Kullanıcılar eğer Adobe hesaplarında kullandıkları şifreleri Facebook hesaplarında da kullandıysa hacker’lar kısa sürede Facebook’u da hack’lemeyi başarıyor.

Facebook gibi gelişmiş güvenlik sistemine sahip olan platformlar her ne kadar şüpheli bir aktivite söz konusu olduğunda hesabı kilitlese de hacker’ların ustaca bu güvenlik duvarını da aşabileceğini öngörmek çok zor değil.

Adobe’un tek anahtarlı şifreleme sistemi nedeniyle patlak veren şifre kabusu dolayısıyla eğer siz de Adobe hesabınızda kullandığınız şifrenizi Facebook veya bir başka platformda kullanıyorsanız hemen değiştirmenizde fayda var.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

alaattin su :

Adobe hesbi nedir?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar