banner864

''Failler yakalandı'' 27 Ekim 2014, 17:32

Yüksekova'da 3 askerimizi şehit eden PKK'lıların yakalandığını Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı. Davutoğlu, gözaltına alınan 3 kişi için "Failler yakalandı" dedi.

"Failler yakalandı" paylaşan: ulusalkanal
"Yüksekova'da askerlerimizi şehit edenler yakalandılar ve adalete teslim edildiler." Hakkari'de 3 askerimizi şehit eden PKK'lıların yakalandığını bu sözlerle açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu. Kullandığı ifade netti, "Saldırının failleri yakalandı" dedi.

3 askerimizin şehit edilmesinin ardından Emniyet güçleri operasonun düğmesine basmıştı. Önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. 1'si Muğla'nın Bodrum ilçesinde 2'si Yüksekova'da olmak üzere 3 kişi daha gözaltına alındı.

3 kişinin yakalandığını ise Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı. Ankara'ya hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Davutoğlu, yakalananların saldırının faili olduğuna dair delillerin bulunduğunu belirtti.

Gözlatılarla ilgili Hakkari Valiliği de yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Yüksekova'da gözaltına alınan K.T. isimli şahsın, Temmuz ayında bir askeri personele yapılan saldırıya da karıştığı belirtildi. Son gözaltılarla birlikte şüpheli sayısı 9'a yükseldi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder