banner864

Fakültede bir albay 17 Ekim 2014, 12:35

Ergenekondan 5 yıl hapis yattı, dışarı çıkar çıkmaz yarım bıraktığı hukuk fakultesine döndü. Bu isim Islak imza davasında hedef alınan Kurmay Albay Dursun Çiçek. Şimdi her gün ders kitapları elinde, amfide derslere giriyor. Çiçek hukuk fakültesinde olma amacını, "Kumpasçılara, hukuk önünde hesap soracağız" sözleriyle açıklıyor.
2009 yılında Ergenekon ve Balyoz davalarında hedef alınan ve 5 yıl hapis yatan Kurmay Albay Dursun Çiçek, yeniden öğrenci oldu.

Albay Çiçek, 5 yıllık hapis hayatı boyunca sahte deliller ve Silivri hukuku ile mücadele etti. 2013 yılında tahliye olurken Ergenekon ve Balyoz Kumpaslarının tüm mağdurları gibi "elbet hesap sorulacak" dedi.

Cezaevinden çıktıktan sonra aftan yararlanarak, 1982 yılında kazanıp daha sonra dondurduğu hukuk fakultesine geri döndü. Şimdi elinde kitapları her gün okula gidiyor, derslere giriyor.

"HESAP SORACAĞIZ"

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi'ne başlayan Albay Çiçek, amacını ise "Hukuk yoluyla hesaplaşmak" olarak açıklıyor.

Çiçek, "Önümüzde uzun bir süreç var. Yeniden yargılama sonunda önce beraatimizi alacağız. Arkasından da bu kumpası düzenleyenlere hukuk önünde yaptıklarının hesabını soracağız." dedi.


Fotoğraf: Hürriyet

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Korkut sanduvaç :

Şerefli Türk askeri sizi tebrik ediyorum

Mine Akdeniz :

Zindandan çıkarken Türkiyenin en güzel avukatı dediğiniz kızınız size çok yardımcı olacaktır yolunuz açık olsun Şerefli Türk Ordusunun asil komutanı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder