banner864

Faruk Loğoğlu'ndan 21 vekile tepki 30 Haziran 2014, 12:59

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti içinde süren farklı aday çıkarma girişimleri hakkında konuştu. Loğoğlu "böyle bir girişim CHP tüzüğüne ve disiplinine aykırıdır" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Parti içinde Ekmeleddin İhsanoğlu dışında bir ismi aday göstermek için süren çalışmalar hakkında konuştu. Loğoğlu, İhsanoğlu'nun her yönüyle Türkiye Cumhuriyetinin en yüksek makamına layık bir aday olduğunu ileri sürdü. Farklı aday girişiminde bulunan milletvekillerine ise göz dağı verdi.

Loğoğlu, yeni aday çıkarma çalışmalarının CHP'lilik ruhuna ve tüzüğünde yer alan esaslara, disipline aykırı bir davranış olduğunu iddia etti.

Loğoğlu, farklı aday çıkarma çalışmalarında bulunanların disipline sevk edilip edilmeyeceği yönündeki bir soruya da yanıt verdi. "Bir ayrışma olmasını istemeyiz" diyen Loğoğlu, yapılanın parti tüzüğüne aykırı olduğunun altını çizdi. İşlerin o noktaya varacağını düşünmediğini kaydetti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ENVER ERDOĞAN :

zaten sende demokrasi ruhu kalmamış,seçim bölgende halkın karşısına nasıl çıkacaksınız merak ediyorum, halk da size diyecek :bizim tüzüğümüzde sen ve senin gibilere yer ve oy yoktur. o zaman gerçek ler ve hiçe saydığınız taban size gereken cevabı verecektir,kiralık geldiniz bu partiye görevinizi bitirdiniz .ha sahi birdee ato başkanimiz sinan emmi vardi,demokrasiyi o da hazmetmiş hiç sesini çikartmiyor, yaziklar olsun sizin gibi kiraliklara,seçim meydanlarinda görüşmek üzere

gürbüz Yörük :

konu vatansa "böyle bir girişim chp tüzüğüne ve disiplinine aykırıdır" kim takar sizin sözlerinizi. lütfen susunuz daha fazla reaksiyor çekmenin size de partiye de fayydesın yok. ha bu arada aday sebebiyle evde eşiniz , çocuklarınız varsa torunlarınıza aranız nasıl?

cenap aytepe :

sayın laloğlu yeni geçirdiğimiz yerel seçileri de bu parti ile nereye getirdiniz bir tek başarı gösterin birtek yahu siz ne yapıyorsunuz atatürkçü vekilleri tehtit etmeğe ne hakkın var sonra bu işleri gençlere bırak.emekli ol .

ta :

Partinin disiplin cezasımı daha ağır , yoksa halkın vereceği disiplin cezasımı ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar