banner864

Fatih Belediye Başkanı'na avukatından tehdit 12 Aralık 2014, 14:02

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in avukatlarından Turgut Yenilmez, müvekkilini bildiklerini anlatmakla tehdit etti. Sosyal medya hesabından başkan Demir'e seslenen Yenilmez, ""bir hafta süreniz var yoksa bildiklerimi açıklarım" dedi.
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir avukat tarafından tehdit edildi. 
 
Demir'in avukatılarından Turgut Yenilmez, parasının ödenmediğini belirterek, "bir hafta süreniz var  yoksa bildiklerimi açıklarım" dedi. 

Fatih Belediye Başkanı'nın Avukatı Yenilmez, "Bak Mustafa Demir efendi; sana 1 hafta süre; ya çıkar adam gibi özür diler, hakkımı teslim edersin ya da ‘bakanlar oğullarıyla Fatih Belediye Başkanı kardeşleriyle götürmüş’; sürmanşetiyle çıkacak haberleri nasıl engellediğimi belgeleriyle ortaya koyarım. İnsan içine çıkacak yüzün olmaz." ifadesini kullandı.
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yenilmez, müvekkili Mustafa Demir'e; "bu iş Çağlayan’da 20 aralık 2013’teki ayılmaya bayılmaya benzemez" ifadeleriyle seslendi. 
 
Fatih Belediye Başkanı Demir hakkında 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında takipsizlik kararı da kamuoyuna Turgut Yenilmez tarafında duyurulmuştu. 

Öte yandan akşam saatlerinden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'den kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada, Turgut Yenilmez'in kendisinin avukatı olmadığını belirterek şu açıklamalara yer verdi.

Bazı internet siteleri ile görsel ve yazılı medyada avukatım olduğunu iddia ederek facebook sayfasında açıklamalar yapan Turgut Yenilmez’in, bütün iddiaları yalan, iftira, gerçekdışı ve hayal ürünüdür. Bu yalanlar, ismim kullanılarak gündeme gelme gayretidir. Bu şahıs hiçbir zaman avukatım olmamıştır. 17 Aralık soruşturması olarak anılan süreçte avukatlığım sayın Av. Ramazan DİNÇ tarafından yapılmış ve bahse konu soruşturma, takipsizlik kararı verilerek sona ermiştir.

Bilindiği üzere, 17 Aralık sürecinde de aynı şahıs avukatım olduğunu iddia ederek basın mensuplarını yanıltmıştır. Bunun üzerine, 14.03.2014 tarihinde kamuoyu ile paylaştığım açıklamada; özetle “Bu kişinin avukatım olmadığı, ismim kullanılarak yapılan tüm haberlerin gerçek dışı olduğu, yapılan bu açıklamaların gerçeğe aykırı olduğu ‘’ hususunu, tüm medya kuruluşlarına bildirmiştim.

Maksatlı ve gerçeğe aykırı olduğu kadar kişilik haklarımı rencide edici, hukuka aykırı ve baştan sona yalan ifadeler kullanılarak yapılan bu açıklamalara ve bu açıklamalar kaynak gösterilerek yapılan haberlere karşı tüm yasal, hukuki ve cezai süreci başlatmış bulunmaktayım.

T.C. Anayasası md 32 ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yolu ile İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun ilgili maddeleri ve Basın Kanunu uyarınca, kişilik haklarımı ihlal eder nitelikteki bu haberi yayınlayan kişi ve kuruluşların sorumlu olduğu hususu açıktır. Yine aynı kanunun 9.maddesi kapsamında bu tip yayınların bildirimden itibaren belirlenen süre içerisinde yayından kaldırılması da yasanın emredici hükmüdür.

Kaldı ki kamuoyunun bu tarz ilkesiz ve uydurma haberlere itibar etmeyeceği de herkesin malumudur.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar