banner864

Fethullah Gülen bu haberi okuyunca beddua edecek! 06 Ağustos 2014, 13:00

Fethullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP'nin adayı Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini teblig etti. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı çatı altında toplanan sivil toplum kuruluşları yaptığı basın toplantısında, ""Başbakanımız, cumhurbaşkanı olsun, Milli irade hakim olsun" denildi
Fethullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP'nin adayı Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini teblig etti. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı çatı altında toplanan sivil toplum kuruluşları yaptığı basın toplantısında, ""Başbakanımız, cumhurbaşkanı olsun, Milli irade hakim olsun" denildiTürkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdiklerini açıkladı. Destek açıklamasının yapıldığı basın toplantısında arka planda yer alan ve üzerinde "Başbakanımız, cumhurbaşkanı olsun, Milli irade hakim olsun" sloganının bulunduğu panoda, Gülen cemaatiyle yakınlığı bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın da yazılı olması dikkat çekti.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Erdoğan'a destek verdiklerini ilan etti.
Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin karşısına geçen TGTV yönetim ve icra kurulu başkanı Hamza Akbulut, hazırlanan basın açıklamasını okudu. TGTV üyesi olduğu belirtilen dernek, STK ve vakıfların adlarının bulunduğu ve üzerinde "Başbakanımız, cumhurbaşkanı olsun, Milli irade hakim olsun" yazan pano önünde yapılan açıklamada şöyle denildi:

Üye kurumlarıyla bütün Türkiye'yi kuşatan TGTV, ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren bu seçimle ilgili görüşlerinin paylaşma sorumluluğu vardır. Yaklaşmakta olan seçim ülkemiz için çok önemlidir. Tarihin bir dönüm noktasıdır. Bu seçimle milletimiz, cumhurbaşkanını kendi seçecek ve vesayet sistemi son bulacaktır. Seçilen başkan, doğrudan halka karşı sorumlu olacak. Hesap verme mesuliyetiyle hareket edecektir. Bir takım baskı grupları cumhurbaşkanını etkisi altına alamayacaktır. Türkiye'nin önemli iç ve dış sorunları vardır. Bazı uluslararası güçler ve onların uzantıları, Türkiye'nin gelişmesini, kalkınmasını, huzur bulmasını istememektedirler. Seçilecek cumhurbaşkanının kaybedecek bir dakika zamanı yoktur. Cumhurbaşkanı sorunlarının üstesinden gelebilecek çalışma kapasitesine, bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır. Dünya mazlumlarının umudu olan Türkiye'nin önünü açacak, ufuk sahibi, halkın seçimi ile gelmiş bir cumhurbaşkanı ülkemize yeni bir dinamizm kazandıracaktır. Milletimizin refahının artması, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkması için çok çabaya ihtiyaç vardır. Yeni sivil anayasa büyük bir ihtiyaçtır, mutlaka yapılmalıdır. Türkiye'nin önündeki hedefler kolay ulaşılır hedefler değildir. 2023'te dünyanın en ileri on devleti arasına girme hedefi, büyük bir vizyon sahibi olmayı gerektirir. Seçilecek cumhurbaşkanı, devlet tecrübesiyle, yaptıklarıyla, birikimiyle, çalışkanlığıyla, kendini ispat etmiş, halkın içinden gelen, halkını tanıyan niteliklere sahip olmalıdır. TGTV olarak milletimizin beklentilerini karşılayacağına inandığımız başbakanımızın, cumhurbaşkanı olmasını destekliyoruz

GAZETECİ VE YAZARLAR VAKFI AÇIKLAMASI

Akbulut, açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akbulut, bir gazetecinin panoda Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen bir dernek ile Onursal Başkanlığını Fethullah Gülen'in yaptığı Türkiye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın da adının yazılı olduğunu hatırlatması üzerine "Biz genel talep böyle olunca üyelerimizle bu talebi paylaştık. Adını zikrettiğiniz vakıflar dahil herkese bilgi verdik. Onlardan geri dönüş olmayan olmuş olabilir ama bir itiraz olmadı. Bahsettiğiniz vakıflar kurucu üyemizdir. Herhangi menfi bir durum olmamıştır" yanıtını verdi.

TGTV'nin üyelerinin sayısının 220 olduğu ve aralarında TÜRGEV, İHH, ASKON, MÜSİAD, Birlik Vakfı, Deniz Feneri Derneği, Ensar Vakfı'nın da bulunduğu belirtildi.

Öte yandan, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan öğlen saatlerinde yapılan açıklamada, "Söz konusu metnin hazırlanmasında hiç bir şekilde kurumumuzla temas edilip; istişare edilmemiş olup, yapılan iş usule ve geleneğe aykırıdır" denilerek "TGTV gibi bir kuruluşun böylesi durumlarda siyasi tarafgirlik içinde olması tasvip edebileceğimiz bir husus değildir" ifadesine yer verildi

Sinan BİLGİLİ -İSTANBUL DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar