banner864

Fethullah Gülen iade edilecek mi? ABD Ankara Büyükelçisi John Bass açıkladı 04 Mayıs 2015, 19:01

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Fethullah Gülen'in iadesi ile ilgili "resmi talep gelirse süreç yasal sınırlar içinde titiz, adil ve şeffaf bir şekilde ilerleyecek." açıklaması yaptı. Bass bölünme açılımı ile ilgili de "süreci kuvvetle destekliyoruz" dedi.
Diplomasi muhabirleri ile bir araya gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi iel ilgili soruları yanıtladı.

Bass, Gülen'in iadesi konusunda resmi bir talep gelmesi halinde yasal sürecin işleyeceğini kaydetti.
"ABD'de ikamet eden yabancı vatandaşların iadesi veya sınır dışı edilmesi ile ikili anlaşmalar çerçevesinde devletin farklı üç kurumunu ilgilendiriyor. ABD hükümeti, gerçek veya farazi bireysel iade veya sınır dışı durumlar hakkında yorumda bulunmaz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, süreç yasal sınırlar içinde titiz, adil ve şeffaf bir şekilde ilerleyecek."

Bass, bölünme açılımı ile igili de "süreci kuvvetle destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Murat :

fethullahi abd türkiyeye iade edemez ve bunu tayyip bilakis istemez, nedenmi? fethullah gülen türkiyeye iade edilirse birlikte yaptiklari tüm pislikleri ve gizli dosyalari nasil abd'ye verdiklerini fethullahin anlatmasindan korkar tayyip.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar