banner864

Fethullah Gülen'den yalanlama 24 Şubat 2014, 17:12

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'tan yasa dışı dinleme skandalı ile ilgili açıklama geldi. Albayrak, cemaatin günah keçisi yapıldığını iddia etti, "Bu işlemi yapan sorumlular sıfatlarına bakılmaksızın cezalandırılmalıdır" dedi. Açıklama, "Gülen cemaatçi yargı mensupları ve polisleri gözden çıkardı mı" sorusunu akla getirdi.
 Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah AIbayrak, 7 bin kişinin yasa dışı dinlendiği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Albayrak, suçlamalarla cemaatin günah keçisi ilan edildiğini ileri sürdü.

Gülen'in avukatı Albayrak, "İddia doğru ise; bu işlemi yapan sorumlular sıfatlarına bakılmaksızın cezalandırılmalıdır" dedi.

Söz konusu iddialar üzerinden ağıtlar yakılıp masum insanlara iftira atılmamalı, bu iddiaları aydınlatmak için derhal hukuki gereği yapılmalıdır. HSYK ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da gecikmeksizin bu iddiaları incelemeli ve kamuoyunu tatmin edecek şekilde açıklama yapmalıdır.

Albayrak, dinleme ve paralel yapı suçlamalarının miting alanlarında kullanılmak için üretildiğini öne sürdü.

Avukat Albayrak'ın açıklaması, "Gülen cemaatçi yargı mensupları ve polisleri gözden çıkardı mı" sorusunu akla getirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yav birakin :

arkadas cemaat 7000 kisiyi dinleyecek mit uyuyuacak haberi olmayacak kimin dinledigi ve yolsuzlugu kamufle etmek icin kime yiktiklari belli dogruysa niye hgazetede cikiyor mahkemeye gitsinler yolsuzlugu unutturmak amac hedef saptirma

ali tuna :

Ataturk bosuna dememis. Ulkeyi yonetenler ihanet icerinde olabilirler diye. Ah ah o zamandan gormus.ihaneti.

mdd :

5 paralık olanı 7 paralık olarak gösterirsen, 2 para için seni satar işte gülen ve akp. her ikiside neydi ne oldu

ayşe ışıl :

Bu yorumlar nerede yayınlanıyor bilmiyorum Bikere bu cemaatçileri öncelikle ATATÜRK düşmanı oldukları için başından beri şiddetle kınıyorum Ben bu akp zihniyetinin ve cemaatin vuruşarak birbirlerini yokedecekleri o yakın günü bekliyorum Ancak bir hukukçu olarak bu paralellik ve dinleme yalanlarını hangi kesime yutturacaklarını merak ediyorum yoksullaştırarak düşünme yetisini ellerinden alıp paket makarna ve kömür bunlarınağalarına ayakkabı kutusu sabun lifi ve sadaka kültürüne mahkum ettikleri "milli iradeye"her halde kabul ettireceklerini sanıyorlar.Ama umarım asıl onlar bizden önce uyanmıştır

yilmaz yilmaz :

Allah dogrunun yardimcisi olsun.Allah insalara hidayet etsin.Gorelim mevlam neyler eylerse guzel eyler..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder