banner864

Fethullah Gülen'e madalya 06 Şubat 2014, 18:14

CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, Gülen cemaatine teşekkür etti. Tekin, "Bazen ‘İyi ki paralel yapı varmış’ diyorum, nasıl öğrenecektik bu yolsuzlukları" dedi.
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Habertük Televizyonuna konuk oldu, Gülen cemaatine sıcak mesajlar yolladı. Tekin "iyi ki paralel yapı var yolsuzlukları nasıl öğrenecektik" dedi.

"Paralel devlet varsa bunun tek sorumlusu iktidarın, Başbakan’ın kendisidir. Dün başsavcıydı, bugün geldiğimiz nokta ortada. Türk siyaseti çok kirlendi. Bizim bu kirlilikten arındırmamız gerekiyor. Paralel yapı kimdir, nasıl oluşmuştur bunu en iyi iktidar bilir. Bazen ‘İyi ki paralel yapı varmış’ diyorum, nasıl öğrenecektik bu yolsuzlukları."

Tekin Öcalan'lı açılımla ilgili de konuştu. Tekin açılım sürecinde Öcalan'ın daha geniş çevrelerle görüşebileğine dikkat çekti.

"Ben İmralı'ya gitmek istemem. Ama devletin görüştüğü kişiyle gazetecilerin görüşmesi normaldir. Gazeteciler de gazetecilik görevi yapmış olur. Bilmediklerimizi öğrenmiş oluruz. Bu süreç hepimizi ilgilendiren bir süreçtir. Nasıl müzakere yürütüldüğünü bilmek isteriz. Aslında CHP olarak önerimiz açıktı. Akil adamlar komisyonu tam da bu sürecin bir parçası olacaktı. Bütün bu olup bitenler, yargının ayaklar altında olduğu bir ortamda bu şahsiyetlerin konuşmaması da manidardır."

ulusalkanal.com.trYorumlar

Ayhan Özdere :

yuh artık! insan hiç olmazsa "keşke başka türlü öğrenseydik" falan der. hiç utanma kalmamış. yazık...

mdd :

işte fettullaha tapan y-chp yöneticisi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder