banner864

Fethullahçı örgüt ile bağlantılı 40 general ve amiraller tespit edildi 27 Haziran 2014, 12:01

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yürütülen çalışma sonucunda 40 civarında general ve amiralin Fethullahçı örgütlenmeyle bağlantılı olduğu tespit edildi. Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla çalışan ekip, yasa dışı örgütlenmenin askeri yargıda da yoğun şekilde örgütlendiğini ortaya koydu.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 40 civarında general ve amiralin Fethullahçı örgütlenmeyle bağlantılı olduğu tespit edildi.

Bilgi, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla kurulan araştırma ekibinin üç aylık çalışmasının ardından ortaya çıktı. Akşam'ın haberinde, kuvvet komutanlarından birinin de örgütlenmeyle bağlantılı olduğu iddia edildi.

Cemaat ile bağlantılı paşaların yirmisinin tuğgeneral olduğu ve beşinin bölge komutanı olduğu belirtiliyor. Yedi tuğamiralin de Fethullahçı örgütlenmeyle bağlantısının bulunduğu kaydediliyor. 13 tümgeneral ve tümamiralin de yasa dışı örgütlenmeyle beraber hareket ettiği iddia ediliyor.

Bu komutanların adli müşavirlik, kurmay başkanlığı, istihbarat ve personel başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunduğu habere yansıyan bilgiler arasında.

Fethullahçı örgütün askeri yargıda da yoğun şekilde yuvalandığı anlatılıyor. Bir general ve bir amiralin Fethullahçı olduğu belirtilen askeri yargıda çok sayıda subayın Fethullahçılarla bağlantısı saptandı.

Özel ekibin bu saptamalarının ardından, orduda Yüksek Askeri Şura toplantısından önce görev değişikliklerinin yapılması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Okan aküzüm :

Bu vatana canını feda eden onurlu ve namuslu komutanlarımız ergenekon balyoz kumpas operasyonlarında bir bir tasfiye olurken hatta terörist damgası yerken bu hükümet neredeydi bu komutanlarımızın tek bi suçu vardı Amerika'nın büyük ortadoğu purojesine karşı gelmek işte bundan dolayı orduya kumpas kuruldu arkadaşlar bu bir gerçek milletin gözünde aşağılandı bu ordu neyse Allah sonumuzu hayır eylesin

halil :

kim izn verdi peki bukadar güçlenmelerine

Fılız d :

Temızlensın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder