banner864

Fethullahçı örgütlenmeye ait önemli itiraflarda bulundu 06 Nisan 2014, 13:54

Fethullahçı örgütlenmenin yurtlarında yetişen Mustafa Bozkurt, önemli itiraflarda bulundu. Cemaat abilerinin sınav sorularını kendilerine önceden getirdiğini anlatan Bozkurt, "Emniyet, askeriye, hukuk yapılanması diye çevre okullardan çocukları toplayıp eğitiyorduk" dedi. Bozkurt, cemaatin Emniyet imamı olduğu belirtilen Osman Hilmi Özdil ile tanıştığını da anlattı.
Bir dönem Fethullahçı örgütlenmeye ait yurtlarda kalan 27 yaşındaki Mustafa Bozkurt, önemli itiraflarda bulundu.

Sabah Gazetesi'ne konuşan Bozkurt, sınavlara giren öğrencilere soruların 4-5 gün önce basılı halde dağıtıldığını anlattı.

"Sorular sınavdan 4-5 gün önce verildi. Polislik sınavını kazanacağımızdan emindik fakat yine de huzursuzluk vardı. Soruların eve götürülmesi, yurttan çıkarılması ve kopyalanması kesinlikle yasaktı. Bu kitaplar herkese verilmedi sadece itibar edilen güvenilen kişilere verilirdi. Sınavdan sonra soruları karşılaştırdığımızda birebir aynıydı, harflerinin bile yerinde değişiklik yoktu."

Bozkurt, "soruları birinci sınıf emniyet müdürleri ve istihbarattan abilerin getirdiği söylenirdi" iddiasında bulundu.

Polislik sınavına hazırlanan Bozkurt, ordu, emniyet ve yargıda örgütlenmek için hücre modeliyle çalıştığını belirtti. Bozkurt, "Emniyet, askeriye, hukuk yapılanması diye çevre okullardan çocukları toplayıp eğitiyorduk" dedi. Mustafa Bozkurt, örgütlenmenin Emniyet imamı Osman Hilmi Özdil ile de tanıştığını kaydetti.

"Kod adım Serhat'tı. 2007'de Polis Meslek Yüksek Okulu Sınavı'na hazırlanırken Kozanlı Ömer kod adlı emniyet imamı Osman Hilmi Özdil'le Acıbadem'de bir evde tanıştırıldık. Birlikte iftar açtık. Onu Ankara'da sigortacı sanıyorduk."

Bozkurt, cemaat abisi Ömer Faruk Kahraman isimli kişinin emniyet ve askeriye sorumlusu olduğunu açıkladı. Kahraman'ın uzman erbaş ve astsubaylık sınavlarına öğrenci hazırladığını Polis Meslek Yüksek Okulu sınav sorularını dağıttığını anlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ahmet dursun :

Yeni mı aklınıza geldi bunlari açıklamak ?

Sabahattin Toluk :

siz bunlari fethullah gulenin miyaptigini saniyorsunuz onun zekasi yetmez .ona yardim etmek isteyen guc ayni zamanda turkiye nin guneyinde bir kalkan devlet yaratmak isteyen guctur.anlayan a saz.

tasarım günü :

ne yazayım ,bunları hepimiz biliyoruz zaten. akp bunlarla iş birliği yağtı her yere sayelerinde girdi yiyin birbirinizi eşkiya dünyaya hükümdar olmaz.bir gün her şey değişebilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar