banner864

Fethullahçı Yılmazer'den itiraf gibi savunma! 26 Temmuz 2014, 18:37

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Şike operasyonlarının mimarlarından Fethullkahçı Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer yasa dışı dinlemeleri kabul etti. Savcılık sorgusunda alt kadrolarını suçlayan Yılmazer, “bazı yanlışlıklar olabilir” dedi.
Fethullahçı polis şeflerinden Ali Fuat Yılmazer savcılık sorgusunda itiraf niteliğinde açıklamalar yaptı.

Yılmazer, yasa dışı dinlemelerle ilgili sorular üzerine “bazı yanlış uygulamalar olabilir” dedi.

"Bu kadar ağır görev içerisinde bir takım yanlışlıkların olması memuriyet vazifesinin doğal gereğidir. Aynı zamanda hayatın olağan akışına da uygundur"

Yılmazer yasa dışı dinlemelerle ilgili sorumluluğu  da altında görev yapan polislere attı.

"Dinleme faaliyetlerini "alt kadrolar" tarafından başlatılır. Benim önüme getirilir. Ben de mahkemeden talep yazısına imza atarım. Gelen bilgi ve belgeleri tek tek kontrol etmem mümkün değil"

      
Soruşturma savcısı Okan Özsoy'a ifade veren Yılmazer sahte isimlerle yapılan dinlemeleri denetlemesinin mümkün olmadığını iddia etti.

Ali Fuat Yılmazer Ergenekon,  Balyoz, Askeri Casusluk, Şike operasyonlarını yöneten polis şefleri arasında etkin görev almıştı.

Sorguda Yılmazer’e Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan yasa dışı dinlemeler soruldu. Dinlenen kişiler arasında milletvekilleri, siyasi parti yönetcileri, üst düzey bürokratlar, gazeteciler ve cemaatten ayrılan kritik isimler yer alıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder