banner864

Fethullah'la yatan, Ekmeleddin'le kalkar 23 Haziran 2014, 14:49

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu parti organlarına danışmadan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını ilan etti. CHP'deki milletvekili dostlara bakıyorum. Kıvranıp duruyorlar. 2015 havucuna sarılmışlar. Yazık..!

30 Mart seçimlerinde F tipi örgüte umut bağlamışlardı. 25 Mart'ta gece sabaha kadar bilgisayar başında beklediler. Halka, Aslanlı Yol'da yürüyen milyonlara değil, F tipi örgütün sızdıracağı belgelere güvendiler. 30 Mart akşamı takke düştü, kel göründü. Belli ki hala akıllanmamışlar.

O günlerde CHP'yi Fethullah'a yöneltenler, şimdi de CHP'yi Ekmeleddin İhsanoğlu'nun peşinden sürüklüyorlar.

"Fethullah'la yatan, Ekmelddin'le kalkar." Durum aynen bu!

BİR DAKİKA DÜŞÜNMEZ

CHP'de milletvekillerinin büyük çoğunluğu gerçeği görüyor. Aslında Türkiye'ye kurulan "cumhurbaşkanlığı kumpası"nın farkındalar. Ama 2015 havucu tatlı gelmiş görünüyor. Ben kendilerini uyarayım. Türkiye'yi satan, milletvekillerini hayda hayda satar. Üstelik de bir dakika bile düşünmez.

Gece rahat uyumak için de harekete geçmek şart. Üstelik de "20 milletvekili içinde adını yazdırmak" çocuklara bırakılacak en büyük miras.

PUSUDA ÖMÜR GEÇİRENLER


Bir de pusucular var. Yıllarını pusuda geçirdiler. Klasik gerekçeleri şu:

"Kılıçdaroğlu nasıl olsa yenilecek. Şimdi biz ortaya çıkarsak sorumluluğu bize yüklemeye çalışır. Bırakalım boyunun ölçüsünü alsın. Sonrasına bakarız."

2011 seçimlerinde böyle demişlerdi. 30 Mart seçimleri geldi yine pusuya yattılar. Şimdi cumhurbaşkanı seçimleri var. Yine aynı teraneler..!

İnsanın bir ömrü pusuda geçer mi? Geçiyor işte! Türkiye elden gidiyor. Onlar için önemli değil. Önemli olan tek şey kendileri..! Halk üstlerini tamamen çiziyor, farkında bile değiller.

AYARLANMIŞ MUHALEFET

ABD-İngiltere, Çankaya hesapları yapıyor. İşi riske sokmak istemiyorlar. Adayların hepsi kendisinden olsun istiyorlar. "Uyuyan hücreler" dahil bütün elemanlar, harekete geçirilmiş durumda.

Şimdi 3 Temmuz'a kadar yol kazası olmasın diye çabalıyorlar. En büyük korkuları 20 milletvekilinin Cumhuriyetçi ve Atatürkçü birini aday göstermesi. Bütün hesaplarının bozulacağını düşünüyorlar. Bu nedenle de işi sıkı tutuyorlar. Muhalefet partileri, liderleri üzerinden kuşatma altında.

Türkiye'de sadece "ayarlanmış" hakim savcı yok, "ayarlanmış" muhalefet liderleri de var.

EKMELEDDİN-AÇILIM-KILIÇDAROĞLU

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'da Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezinin (DİTAM) toplantısındaki sözleri dikkatle incelenmeli. Yeni dönemin habercisi. "Kırmızı çizgiler" siliniyor. "Açılıma açık destek" var. Öcalan'ın talebi Kılıçdaroğlu'nun ağzında. "Açılım süreci yasal zemine kavuşturulmalı."

Kılıçdaroğlu toplantıda bir müjde daha verdi: "Ekmeleddin İhsanoğlu Kürt sorunu ile ilgili konuşacak."

Yani her şey bir plan dahilinde yürüyor. Yol haritası çoktan çizilip Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'nin önüne konmuş.

Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, emperyalistlerin bölgede yeni düzenleme için hazırlıklar yaptığına dikkat çekmişti. İhsanoğlu'nun adaylığını, "Balyoz'dan da büyük bir kumpas" olarak değerlendirmişti. Ne kadar haklı olduğu görülüyor.

Benim anlamadığım, CHP içindeki vatanseverler daha neyi bekliyor..!

İsmet Özçelik / Aydınlık

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar