banner864

Feyzioğlu konuştu, Tayyip Erdoğan salonu terk etti 10 Mayıs 2014, 12:23

Danıştay'ın 146'ncı kuruluş yıldönümü töreninde, eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Başbakan Tayyip Erdoğan, kürsüden Türkiye'nin sorunlarını dile getiren Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterdi. Feyzioğlu'nun "hukuk" ve "adalet" çağrısına, Erdoğan "edepsizlik" diye çıkıştı. Feyzioğlu'nun yanıtı gecikmedi, "Edepsizlik yapan ben değilim" karşılığını verince Erdoğan, Gül ve Özel törenin yapıldığı salonu terk etti.

Feyzioğlu konuştu, Tayyip Erdoğan salonu terk etti paylaşan: ulusalkanal
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuştu, Başbakan Tayyip Erdoğan sinirlendi. Feyzioğlu devam etti, Erdoğan o sözlere tahammül edemedi. Danıştay'ın 146'ıncı kuruluş yıl dönümü töreni bu gerginliğe sahne oldu.

Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Orgeneral Necdet Özel ve Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu katıldı. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün konuşmasının ardından kürsüye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu çıktı. Ancak Feyzioğlu'nun konuşması Erdoğan'ı sinirlendirdi.

"Neyi yanlış konuşuyorum" sorusuna yanıt vermeyen Erdoğan, Feyzioğlu'na "Edepsiz" dedi. Feyzioğlu'nun yanıtı da gecikmedi.

Erodoğan bu kez ayağa kalktı. Hemen yanındaki Genelkurmay Başkanı da ayağa kalktı. Erdoğan yanındaki Abdullah Gül'e dönerek sözlerini sürdürdü.

Erdoğan bir kez daha Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e döndü, eliyle "çıkalım" işareti yaptı. Cumhurbaşkanı Gül ve Orgeneral Nejdet Özel, Erdoğan'ın arkasından salonu terk etti.

KONUŞMANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ!


Yorumlar

nuray başar :

işte lider işte başbakan işte cumhur başkanı.

Saniye Kutlu :

yüzyılın lideri sana güveniyoruz.

Alım oglu :

Nefret kin nefsin dostu.Doğruyu söyleyene kizdi. Biat etmeyenler kizdi.bilin bakayım bu kimdi.;;;;;

Elkan karaali :

Kasımpaşa ile başbakanlık farklı görevler

kazi arslan taş :

Arap çorbası diyebiliriz bu zihniyete .sanırım bu sefer tuzu eksik oldu...

sarp saray :

Diktatörden edep dersleri.

LERZAN ÖZGENÇ :

bir devlet başkanı olarak sağduyulu hareket edip topluma örnek olabilmelidir. özgürlüklerden bahsedilen demokratik her ortamda düşüncelere saygılı olabilmeliyiz....

Simge İsman :

Acı olan o kadar çok şey var ki ; Başbakan'ın saygısızca çıkışına mı ??? Koca ülkenin Cumhurbaşkanı'nın ufak bir hareketle kendisini takip etmesine mi ??? Genelkurmay başkanınında takibe katılmasına mı ??? Ve bu ülkeyi yönetenlerin bu aciz görüntüsüne mi üzülelim bilemedim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar