banner864

Feyzioğlu: Türkiye'nin 2 gündemi var 13 Ocak 2014, 23:30

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, gündem değiştirme iddiasına net yanıt verdi. "Türkiye'nin 2 gündemi var" diyen Feyzioğlu, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine her iki konuyu da gündemde tutmaları için çağrı yaptı. Feyzioğlu, "Hem muhalefet hem iktidar bize cephe alıyorsa, demek ki doğru yoldayız" dedi.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yeniden yargılama önerisiyle ilgili hem muhalefet partilerinden hem de Cemaatten gelen "gündem değiştirne" iddiasına yanı verdi.

Türkiye'nin iki gündemi olduğunu vurgulayan Feyzioğlu, "Hem muhalefet hem iktidar bize cephe alıyorsa, demek ki doğru yoldayız" dedi.

“Gündemi değiştiriyorsun diyorlar. Ortada iki gündem var. Birbirinden de çok fark değil. Sonuç itibariyle de adalet sistemimizin etkili, tarafsız ve bağımsız olmasına bağlı. Böyle olursa yolsuzluk soruşturması yargısal bir hesaplaşmaya, yargı yoluyla bir hesaplaşmaya dönüşmeden gerçekten yolsuzluk için yürütülür. Aynı zamanda da Türkiye'nin özgürleşmesinin önü açılır. Bunları da Türkiye'nin gündeminde tutma becerisini bütün siyasi partilerden ve sivil toplum örgütlenmelerinden beliyoruz. Biz üstümüze düşeni yapıyoruz. Bunun için de hemen hemen bütün siyasi kanatlardan ağır taarruzlara uğradık”

Ankara Barosu’nun düzenlediği günübirlik Kapadokya gezisinde konuşan Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan ile görüşmesini eleştirenlere de yanıt verdi.

“Dediler ki niçin Başbakana gidiyorsun? Venezuela başbakanına mı gideyim? Niçin Cumhurbaşkanı'na gidiyorsun? Portekiz cumhurbaşkanının çözüm üretebileceğini sanmıyorum. "Nasıl güveniyorsun" diyorlar. Burada güvenip güvenmeme meselesi yok. Biz kanunen bir öneri götürüyoruz, bu kanuni önerimizi koyuyoruz ortaya. Çözüm yolunu açmaya gayret ediyoruz”

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar