banner864

Feyzioğlu'na destek yağdı 11 Mayıs 2014, 18:28

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na yargı camiasından destek yağdı. Aralarında İstanbul ve Ankana Barolarının da olduğu 12 barodan ortak açıklamayla Feyzioğlu'na destek geldi. Yargıçlar ve Savcılar Birliği YARSAV da Feyzioğlu'nun açıklamalarını savundu. Van Barosu Başkanı Murat Timur da Feyzioğlu'na duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti.
Başbakan Erdoğan'a hukuk dersi veren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na destek yağdı. Yargı kurumları, art arda açıklamalar yaparak Feyzioğlu'nun yanında olduklarını açıkladı.

İlk destek, İstanbul'un da aralarında olduğu 12 barodan geldi.

"Birlik başkanımıza yapılan davranış ve sözlerin tüm avukatlara ve barolara yönelik olduğunu düşünüyor ve kınıyoruz."

12 baronun açıklamasında, Erdoğan'ın devlet adamlığı ile bağdaşmayan, hukuka aykırı bir davranış sergilediği belirtildi.

Açıklamaya; İstanbul, Adana, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Karabük, Kütahya ve Muğla Barosu yönetimleri imza attı.

Feyzioğlu'na bir destek de Yargıçlar ve Savcılar Birliği YARSAV'dan geldi.

"Sayın Başbakan'ın, Türkiye Barolar Birliğinin Başkanına olan tavrı, hem bugünün erkler ilişkisinin geldiği noktayı özetleyen bir tablo, hem de yakın gelecekte yaşanacak yargısal tasarruflara ilişkin ipuçlarını barındırmaktadır"


YARSAV'ın açıklamasında, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün tavrı da eleştirildi.

Van Barosu Başkanı Murat Timur da Feyzioğlu'na teşekkür etti.

"Başbakanın bu derece sert uslübü demokrasiyle bağdaşmadığı gibi otoriter yönetimin yansımasıdır. Depremzedelerin yaşadığı sorunları ülke gündemine taşıdığı için de Feyzioğlu’nu kutluyoruz"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

volkan sak :

Adamsin feyzioglu

Nimet Canpolat :

Sayin feyzioglu medeni ve hukiki çerçevesinde yargının dili olduğunuz için ve bunu çok anlaşılır dille belirttiğiniz içiç size nekadar teşekkür etsem azdır.artık umudumu yeniden yaşatacağım çünkü henüz herşey bitmemiş

İbrahim Dağ :

Cesaretiniz ve sergilediğiniz ilkeli tavrınız net duruşunuzdan dolayı sizi kutluyorum. Siz ve sizin pozisyonunuzdaki insanlar karanlığı yırtan ışık hüzmelerisizin yanınızdayız

Pınar Deniz :

Sayın Metin Feyzioğlu İstanbul Barosu üyesi bir avukat olarak yapmış olduğunuz bu güzel konuşma için teşekkür ediyor ve her zaman sizi desteklediğimi belirtmek istiyorum.

Timur :

bende sn. feyzioglunu destekliyorum. bu arada basbakan çok övdügü osmanli imparatorlugunda padisah olsaydi günü insanlari dogratmakla geçerdi.. benden demesi !

Ayşe temiz :

Sayın feyzioglu siz çok dogal bir şey yaptınız yanlışları dile getirdiniz fakat birisi alkışlanmaya pohpohlanmaya o kadar alışmışki eleştiyi hazmedemedi yazık ülkemiz kimlerin elinde kaldı

Dilay ÇETİN :

Sayın Metin FEYZİOĞLU ' nun Ülkemizin Sorunlarını , Gerçekleri Dile Getirirken Sergilediği Soğukkanlı , Duyarlı , Saygılı , Kararlı , Beyefendi Tavrı Takdire Şayandır . Demokrasiden , İnsan Haklarından Taviz Vermeyen Hukuki Yaklaşımlarının , İnsanlığının Örnek Olmasını Diliyorum . Saygılarımla

Ahmet Demiray :

senin allahina kurban olayim sayin fevzioglu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar