banner864

Fezlekele bahara kaldı! 21 Haziran 2014, 16:28

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adları geçen 4 bakanın fezlekeleri arap saçına döndü. Mecliste kurulacak soruşturma komisyonuna AKP üye vermedi.
Haklarında yolsuzluk ve rüşvet soruşturması bulunan 4 eski bakanın fezlekeleri başka bahara kaldı.

Eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış’la ilgili mecliste kurulması plananlanan soruştuma komisyonu bir türlü kurulamadı.

Muhalafet partileri komisyon için temsilcilerini belirken AKP bir buçuk aydır üye görevlendirmedi. 4 partinin 453 oyuyla kurulması planlanan komisyona üye vermesi için Meclis Başkanlığı AKP'ye yazı da gönderildi, ancak katılım sağlanamadı. Bu nedenle komisyon faaliyete başlayamadı.

Komisyon kuruluşu arap saçına döne dursun Meclis'in önümüzdeki hafta tatile girebileceği açıklandı. Meclis'in tatile girmesi bakan fezlekelerinin bir yıl daha ertelenmesi anlamına geliyor. Bu da komisyonun akıbetinin Ekim ayında belirlenmesi demek. Komisyon, sonbaharda faaliyete geçse bile görüşmeler 4 ay sürecek, Rapor hazırlaması şubat-mart aylarını bulacak.

Raporun görüşülmesi ve Yüce Divan oylamasının yapılması da 2015 baharını bulacak. Bu da soruşturma komisyonu kurulması kararının alınıp sonuçlanmasının üzerinden bir yıl geçmesi anlamına geliyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

haşim çay :

yazıklar olsun diyorum ayıp bu yapılanlar şiddetle kınıyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar