banner864

Fidan'a ABD desteği 24 Ekim 2013, 14:43

Amerika, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın çok sadık bir bürokrat olduğunu açıkladı. Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, "Fidan ile çok uyumlu çalışıyoruz. O çok sadık ve yetenekli. Fidan ile çalışmak bir ayrıcalık" diye konuştu.
MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın ardından, şimdi de Amerika'dan destek geldi. 

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Fidan'ın çok sadık olduğunu ve beraber çok uyumlu çalıştıklarını söyledi.

Hakan Fidan sadık, yetenekli, yeterli ve kararlı bir üst düzey Türk bürokratı. Fidan'a karşı mesleki ve kişisel açıdan büyük saygı duyuyorum. Onunla çalışmak benim için ayrıcalık ve keyif.

Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleriyle biraraya geldiği toplantıda konuşan Ricciardone, Fidan hakkında çıkan haberleri demokrasi ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdi.

Türkiye'nin Çin'den füze sistemi alımıyla ilgili Amerika'nın rahatsızlığını dile getiren Ricciardone, füzeleri üreten Çin'li şirkete karşı Amerika'nın yaptırım kararını hatırlattı.

Evet bu ticari bir karar, Türkiye'nin doğal hakkı. Amerika'nın yaptırım uyguladığı bir şirketle işbirliğine girilmesi, savunma alanındaki Türkiye-Amerika işbirliğini etkileyecektir. Derin endişe duyuyoruz.

Ricciardone, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesiyle ilgili de "Muhalefet lideri ile elçinin buluşması doğaldır" dedi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

tabii abd fidan a destek vericek, cünkü fidan abd nin dedigini yapiyor su an ülkede, hic sasirmadim. abd her zaman ve her yerde kendi cikarlari icin politika yapar ve her zaman ückagitcidirlar, daha halen ögrenmediniz mi millet ? hadi neyse, biraz daha uyuyalim !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar