Fikret Otyam yoğun bakımda 27 Ocak 2015, 11:17

Antalya'da yaşayan ünlü ressam ve gazeteci- yazar, 89 yaşındaki Fikret Otyam, geçirdiği mide kanaması sonrasında götürüldüğü hastanede yoğun bakım servisine alındı.

Kış aylarını Konyaaltı Caddesi'ndeki evinde, yaz aylarını Geyikbayırı Köyü'nde geçiren Fikret Otyam, yıllardan bu yana böbrek yetmezliği nedeniyle haftada 3 gün 4'er saat diyalize giriyor. Dün saat 15.00 sıralarında özel bir merkezde girdiği diyalizde rahatsızlanan Otyam, mide kanaması geçirdiği anlaşılınca ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Tansiyonu düşen ve solunum sıkıntısı çeken sanatçı Otyam, solunum cihazına bağlandı ve 4 ünite kan takviyesi yapıldı. Bilinci kapanan Otyam'a kalbin düzenli çalışmasını sağlayacak ilaçlar verildi. Saat 22.00 sıralarında tedaviye cevap veren ve tansiyonu normal değerlere gelen Fikret Otyam, kardiyoloji yoğun bakım servisine alındı.

Bu sabah bilinci açılan Fikret Otyam'ın mide kanamasının devam ettiğini belirten doktorları, kanamanın azaldığını yine de durumun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Dokuma sanatçısı eşi Filiz Otyam'ın yalnız bırakmadığı Fikret Otyam'ın kızı Elvan ve damadı Ali Baransel de hastaneye geldi. DHA

Yorumlar

Mehmet Emin SUYABATMAZ :

allah nice sağlıklı yıllar nasip edecek inşallah. diren kıymetli abim, di̇ren.

halil dönmez :

çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Cengiz Tacer :

kendisiyle yüz yüze gelip tanisamadim, ama ülkemizin bu çok degerli ve çok yönlü, düsünürü ve sanatçisina hayranligim sonsuz. kendisine acil sifalar dilerim. en derin saygilarimla.

Sema saka :

Fikret beye geçmiş olsun Tanrı'dan acil şifalar diliyorum onu tekrar aramızda görmek dileğiyle

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar