banner864

Financial Times: 'Erdoğan'ın sonu...' 23 Kasım 2013, 09:22

AKP-Cemaat kavgası, İngiliz basınında da yer aldı. Financial Times gazetesi, gelecek yıl Türkiye’nin sarsıcı bir geçiş süreci yaşayacağını ve şimdiden dinci muhafazakarlar arasında kavganın başladığını yazdı. Yazıda, kavganın Erdoğan’ın sonunu getirebileceğini belirtildi.
AKP-Cemaat arasında dershane tartışmalarıyla yeniden alevlenen kavga, İngiliz Financial Times gazetesine de konu oldu. Gazetede yayınlanan bir yazıda, kavganın Erdoğan’ın sonunu getirebileceğini belirtildi.

Gazetenin İstanbul muhabiri Daniel Dombey'e ait yazıda, gelecek yıl Türkiye’nin sarsıcı bir geçiş süreci yaşayacağı ve şimdiden dinci muhafazakarlar arasında kavganın başladığı vurgulandı.

Haziran ayındaki eylemlerin ardından Erdoğan’ın daha fazla kutuplaşan bir figür olduğu yorumunu yapan Dombey, AKP içindeki çatlakların Erdoğan'ın "Kızlı-erkekli" açıklamalarının ardından ortaya çıktığını yazdı.

Yazıda, "Erdoğan, Fethullah Gülen hareketiyle giderek artan bir anlaşmazlık içinde" ifadeleri kullanıldı.

AKP'nin dershaneleri kapatmakta kararlı olduğunu belirten Dombey, Gülen’in "Firavun ve Karun" kelimeleriyle Erdoğan'a saldırdığına vurgu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar