Fotoğraflarına ulaşıldı! İşte o terörist 10 Nisan 2015, 15:08

Savcı Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısının azmettirdiği iddiasıyla İtalya’da tutuklanan Zeki kod adlı Erdal Ünal’ın fotoğraflarına ulaşıldı. Bu arada soruşturmada adı geçen polisler, teröristlerin dosyadaki bilgileri internetten paylaşması üzerine güvenlik gerekçesi ile farklı illere tayin edildi.
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP-C'li iki terörist tarafından şehit edilmesini azmettirdiği iddiasıyla İtalya’da tutuklanan Erdal Ünal’ın fotoğraflarına ulaşıldı.

Avusturya vatandaşı bir kadın ile evli olan Zeki kod adlı Ünal’ın tanınmamak kılıktan kılığa girdiği belirlendi. Türkiye'de çok sayıda terör eylemine karıştıktan sonra izini kaybettirip yurtdışına kaçan Ünal, örgüte eylem talimatlarını ülke dışından verdi.

Ünal’ın adına açılmış bir facebook hesabı ve sayfa bulunuyor. Ünal “Erdal Unal-Art” ve “Erdal Unal” adını taşıyan sayfalarda  kendisini ressam olarak tanıtıyor. 

Bu arada Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmada adı geçen tüm polislerin, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından gizlilik içinde tayin edildikleri ortaya çıktı. 

Teröristler savcıyı şehit etmeden önce Berkin Elvan'a ait soruşturma dosyasında yer alan gizli bilgileri internetten paylaşmıştı. Dosyada adı geçen polisler, DHKP-C tarafından hedef alınması ihtimali nedeniyle farklı illere tayin eddildi. Aileleri ile birlikte koruma altına alınan polislerin tayin ve taşınma işlemleri büyük gizlilik içinde yapıldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

doğrucudavut :

dosyada yazan gizli bilgilerin internette paylaşıldığından bahsediliyor.bu tayin ve taşınma işleri de aynı gizlilikte mi yapıldı acaba?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar