banner864

Frankfurt'tan Nâzım geçti 19 Kasım 2013, 22:40

Fazıl Say, Genco Erkal, Wuppertal Orkestrası ve Korosu büyüledi
Adnan Türkkan/ Frankfurt

Dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say ve usta oyuncu Genco Erkal ‘Nazım Oratoryosu’ ile Pazar günü Frankfurt Alte Oper’da sanatseverlerle buluştu. Say ve Erkal ile birlikte İbrahim Yazıcı şefliğindeki Wuppertal Orkestrası ve Korosu da sahne aldı. 

Hessen Türk Toplumu’nun (TG-Hessen) 20’inci kuruluş yılı kapsamında düzenlediği etkinlikte, açılış konuşmasını TG-Hessen Başkanı Erhan Songün yaparken, ardından konuşan Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann da böyle bir etkinliğin düzenlemesinden dolayı TG Hessen’i kutladı. Bu tür etkinliklerin devamının gelmesini ümit ettiklerini belirten Feldmann, Frankfurt’un 170 ülkeden insanın yaşadığı çok kültürlü bir şehir olmasına dikkat çekti.

2 binin üzerine kişinin izlediği etkinliğin ana sponsorları arasında Ulusal Kanal ve Aydınlık’ta yer aldı. Etkinliğin sonunda sanatçılar ve orkestra dakikalarca ayakta alkışlandı. Bu sırada Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri ‘Bizi de Fazıl Say‘ pankartı açtılar. Etkinlik çıkışında sanatseverler çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Fazıl Say’ın 2001 yılında bestelediği Nazım Oratoryosu, ‘Gençlikte’, ‘Hapishanede’, ‘İnsan Üzre’, ‘Memleket Üzre’ ve final bölümü olan ‘Yaşamaya Dair’ olmak üzere beş bölümden oluşuyor.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Şahsine çiftçi :

Evet gerçekten hep canlı izlemek istiyordum en sonunda oldu çok çok güzel bir geceydi teşekkür ederiz emeği geçenlere

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar