banner864

Gaziantep'te operasyon: Çok sayıda gözaltı var 05 Ocak 2015, 10:56

Yasadışı dinleme opersayonları Gaziantep ve Şanlıurfa'ya uzandı. 2 il merkez olmak üzere çevre illerde de düzenlenen operasyonlarda toplam 36 polis gözaltına alındı.
F tipi örgüte yönelik telekulak operasyonları Gaziantep ve Şanlıurfa'ya da sıçradı. "yasa dışı dinleme" gerekçesiyle iki il merkez olmak üzere yapılan operasyonlarda toplam 36 polis gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yapılan operasyonun adresleri Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kayseri, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl ve Karabük'tü. Toplam 22 polis gözaltına alındı. Polisler önce Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü ardından da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yakalama işlemleri yapıldı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında da Şanlıurfa merkez olmak üzere 12 ilde operasyon düzenlendi. Aralarında şube müdürlerinin de bulunduğu 14 istihbarat polisi, Gaziantep, Ankara, Erzincan, Afyon, Malatya, Eskişehir, Tekirdağ, Adana, Konya, Bayburt ve Sivas’ta gözaltına alındı.

Polislerin, kentteki bazı önemli isimleri çeşitli suçlamalar ile farklı isimler adı altında dinlediği belirtiliyor. Gözaltına alınanlar arasında dönemin İstihbarat Şube Müdürleri, emniyet amirleri ve komiserler de bulunuyor.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar