banner864

Gaziye protez icrası! 02 Haziran 2015, 19:35

SGK'nın gazilere yönelik protez engeline her geçen gün bir yenisi ekleniyor. 1987 yılında tatbikat sırasında mayın patlaması sonucu sağ kol ve ayağı ile sol gözünü kaybeden Mustafa Azgın’ın aldığı biyonik kol protezinin parası "terör gazisi olmadığı" gerekçesiylle SGK tarafından geri istendi. Gazi Azgın parayı geri ödeyemeyince, faiziyle birlikte 94 bin lira için haciz işlemi başlatıldı.
Onlar vatanları için bir an bile teretddüüt etmeden kollarını, bacaklarını hatta canlarını bile vermeye hazırken devlet onlardan olmayan paralarını da istedi.

1987 yılında mayın patlaması sonucu elini ayağını ve sol gözünü kaybeden Gazi Mustafa Azgın'ı icralık oldu. SGK verdiği biyonik kolun parasını istedi alamayınca faizi ile istedi.

Nurettin Paksoy, Hüseyin Turan, Bülent Kocaoğlan'ın gibi birçok gazi aynı durumla karşı karşıya kalmıştı. Durumun basına yansımasıyla SGK'da vazife malulü gazilerin genelgesinde değişiklik yaptı.

Değişikliğe göre "Başkasının yardımı olmadan iş yapamaz raporu olan gazilerin her türlü protezi karşılanacaktır" denildi.

Gaziler değişikliğe sevindi ancak Gazi Mustafa Azgın şimdi de sağlık kurulundan geçemedi.

Yüzde 90 özür raporunda 86 ile kalan gaziden protezin parası istendi. Ödeyemeyan gaziye 94 bin lira için haciz işlemi başlatıldı.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar