banner864

"Geldikleri gibi gidecekler" 20 Ekim 2013, 17:48

ODTÜ'de öğrenci, asistan, öğretim görevlisi, memurlar Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin gece baskınıyla ODTÜ'ye girmesine tepki gösterdi. 5 ODTÜ derneği adına yapılan ortak açıklamada "ODTÜ'ye düşman toprağına girer gibi geldiler, geldikleri gibi de gidecekler..." denildi.
 Anakara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bayram tatilinde ODTÜ'ye gece polis zoruyla girmesine ODTÜ Dernekleri'nden tepki geldi.

ODTÜ Derneklerinin yaptığı açıklamada, "Gecenin karanlığında düşman toprağına girer gibi geldiler ama geldikleri gibi de gidecekler..." denildi.

5 ODTÜ derneği adına yapılan açıklamada, baskının hukuksuz olduğu vurgulandı. Belediye ekiplerinin ODTÜ'ye Düşman topraklarına girer gibi girdiğine dikkat çekildi.

Bu baskın ODTÜ’ye değil, Ankara halkının değerlerine yapılan bir saldırıdır. Bozkırı yeşertmeyi bildiğimiz gibi, yok edilen bu alanları yeniden halka kazandırmak adına yılmadan çalışmayı da biliriz. Sökülen her fidanın yerine daha fazlasını dikeceğiz. ODTÜ'ye gecenin karanlığında düşman toprağına girer gibi gelenler, geldikleri gibi gidecekler.

ODTÜ dernekleri gece baskınıyla 3 bin ağacın tahrip edildiğini, sadece bir kaç ağacın göstermelik olarak taşındığını açıkladı.

Açıklamaya ODTÜ Mezunlar Derneği, Ortadoğu Öğretim Elemanları Derneği, ODTÜ Asistan Dayanışması, Eğitim-Sen 5 Nolu Şubesi, ODTÜ Öğrencileri imza attı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

egeli :

Bunlar insan olamaz yakinda allah cezalarina verecek bunlarin sabirla beklemesine biliriz

TC Genc :

helal olsun szilerin bu fedakar direnisine.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar