banner864

Gençlerden teröre ve gericiliğe karşı birleşme iradesi 23 Mart 2014, 19:54

TGB çağırdı, dünyanın dört bir yanında mücadele veren anti-emperyalist gençlik önderleri medeniyetler şehri Hatay'da toplandı. Ortadoğu, Latin Amerika ve Avrupa'dan gelen gençler "Teröre ve Gericiliğe Karşı Dünya Gençleri Buluşuyor" adlı sempozyumda tartıştı. Sempozyumun son gününde ortak bir metin ortaya çıktı. Temel ilkeler kardeşlik, birlik ve antiemperyalizim olarak belirlendi.
Dünya gençliği Hatay'da uluslararası gericiliğe ve teröre karşı toplandı. Türkiye Gençlik Birliği önderliğinde düzenlenen sempozyumun son gününde sonuç bildirgesi yayınlandı.

Sınırları ortadan kaldıran 11 ülkenin anti-emperyalist gençlik örgütleri, sempozyumun son gününde tek yumruk olma kararı aldı.

Türkiye Gençlik Birliğ'nin ev sahipliğini yaptığı sempozyum, Ortadoğu, Latin Amerika ve Avrupa'dan gençlik örgütlerinin katılımıyla gerçekleşti. Sempozyumun son gününde ortak bir metin oluşturuldu.

Metinde temel ilkeler kardeşlik, anti-emperyalizm ve birlik olarak belirlendi.

Bundan sonraki çalışmaları yürütmek için Türkiye, Suriye, Irak, Lübnan, Filistin, Venezuela ve İsviçre ülkelerinin temsilcileriyle sekretarya oluşturuldu. Türkiye Gençlik Birliği adına dış ilişkiler sorumlusu Mehmet Yaşar Yıldız seçildi.

Oluşturulan platform Temmuz ayında geniş katılımlı bir kurultay yapacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder