banner864

Gençlik örgütlerinden emperyalizme karşı ortak mücadele vurgusu 27 Ekim 2014, 19:48

İstanbul iki gündür önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Türkiye Gençlik Birliği "Uluslarası Anti Emperyalist Gençlik Kurultayı"nı topladı. Kurultay'ın bugünkü konuşmacıları konu ülke gençleriydi. İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek ve CHP Mİlletvekili Sühey Batum da kurultay'daydı. Onlar da gençlere seslendi.

Gençlik örgütlerinden emperyalizme karşı ortak... paylaşan: ulusalkanal
Türkiye Gençlik Birliği öcülüğünde düzenlenen Antiemperyalist Gençlik Kurultayı'nın ikinci günü açış konuşmasını İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yaptı.

Perinçek, dünya gençliğine seslendi, "emperyalizm ile mücadelenin tek yolu birlik olmaktır" dedi.

Perinçek, Amerikan'ın Irak ve Ayn El Arap'ta yenildiğini vurguladı.

Emperyalizmle mücadele için Batı Asya Birliği'ni kuracaklarını söyleyen Perinçek, Amerika'yı bu topraklardan söküp atacaklarını kaydetti.

İşçi Partisi Liderinin konuşması salondan büyük alkış aldı. Konuşma sonrasında Filistin Gençlik Örgütü tarafından Perinçek'e Filistin bayrağı hediye edildi.

CHP Milletvekili Süheyl Batum da Kurultay'daydı, kurultayın önemine dikkat çekti.

Batum, emperyalizmle mücadelenin birlik içinde yapılabileceğini belirtti.

Kurultayın ikinci gününde ağırlıklı olarak yurtdışından gelen örgütler söz aldı. Konuşmalardaki ortak vurgu ise emperyalizm ile mücadelenin artırılması oldu.

Amerikan askerleri tarafından kaçırılan çocuğundan bir daha haber alınamayan Irak'lı Selim El Maliki de kurultaya katıldı. Maliki, emperyalistler ülkemizde çoluk çocuk demeden katlediyorlar dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar