banner864

Genelkurmay Askeri Başsavcılığı'na başvurdu 28 Ocak 2014, 23:07

Avukat Haluk Pekşen, TÜBİTAK'ın 5 nolu harddisk raporuyla ilgili çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Pekşen, tertipçilerin harddiskte bir iz bıraktığını belirtti. Rapora da yansıyan bilgilere göre, Deniz Kuvvetleri İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli bir astsubayın eşine ait emeklilik dekontu harddiskte yer aldı. Avukat Pekşen, bu astsubayın tertipte rolü olduğu iddiasıyla Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ne başvurdu.
TÜBİTAK'ın Ergenekon, Balyoz ve Poyrazköy gibi davaları temelden sarsan raporunun ardından Avukat Haluk Pekşen önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Ulusal Kanal'a konuşan Pekşen, harddisk içinde bulunan "yasemin" adlı dijital verinin tertipçilerin izini taşıdığını söyledi. Pekşen, bu belgenin Deniz Kuvvetleri İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli bir astsubayın eşine ait olduğunu belirtti.

Pekşen, bu kişinin tertiplerle ilgisi olduğu iddasında bulundu. Bu iddianın araştırılması için Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ne suç duyurusunda bulundu.

Pekşen, yeniden yargılamanın önünü açabilecek raporlara rağmen adım atılmamasına tepki gösterdi.
Haber: Aykut Karadağ
Kamera: Sabri Kara
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

f.yener :

Fransa engizisyon mahkemeleri gibi OYM leri kur ayagina dolasacaklari temizle OYM leri kaldirirkende kahraman ol ne igrenc insanlar var ulkemizde bizden gibi gorunen hainler Ataturk un 1922 de soyledigi gibi bu ulkenin kahramanlari kadar hain ve gafilleride coktur demis iinsallah bir gun kantarin topuzu onlara donecek

ayla oranli :

bu davalara asla inanmadim herkezi birakmalari gerekiyor asil suclular kumpascilar dava edilsin yeniden vakit kaybedilmesin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar