banner864

Genelkurmay Başkanı'ndan çarpıcı açıklama 29 Ekim 2013, 21:55

Çankaya Köşkü'ndeki 29 Ekim Resepsiyonu'na katılan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel flaş açıklamalarda bulundu.
Hürriyet'te yeralan habere göre Özel, “Beni hedef tahtasına oturtursanız bir süre sonra beni de bulamazsınız. İstifa kişisel bir iştir. Ahmet, Mehmet istedi diye istifa etmem. Ben buraya elimi taşın altına sokarak geldim. Çok zor bir dönemde geldim. TSK her türlü siyasi akımdan uzak durmalıdır. Silahlı kuvvetlerde zaafiyet olursa bu durum Türkiye’nin bekasını etkiler.” diye konuştu.

"ABD RAHATSIZLIK BİLDİRMEDİ"

Org. Necdet Özel, Çin'den füze alımı ile ilgili olarak "ABD'den bize rahatsızlık bildirilmedi. NATO’ya uyumlu olup olmadığı açıklamasını Başbakan veya Murat Bayar yaptı" dedi. Özel, "Rus uçakları hava sahamızı ihlal etmedi, F-16’ları tedbir amacıyla kaldırıyoruz. Zaten biz ihlal olduğunda açıklıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Etiketler

Yorumlar

senin döneminde :

senin döneminde apo sayın oldu,apo federasyon isteğine tek silah atmadan ulaşıyor buna karşılık güvenlik artmışmı hayır bölünme arefesinde üstelik. kalsan nolurki istifa etmeyle tehdit ediyorsun. pkk cirit atıyor sen seyrediyor vatan müdafaasına hayır, suriyeye emperyalistlerin maşası olarak savaşmaya evet diyorsun. zaten varlığın yokluğun belli değil. sen siyasetin göbeğindeyken tsk nasıl siyasetten uzak?

Unal Altay :

istifa edeceksin! sen o yuce makama laik degilsin. sen istifa etki, yerina ataturkun askeri, adam gibi adam, askerlerini koruyacak ve gorevlendirecek biri gelsin. sen istenmiyorsun "pasha" (bilerek oyle yazdim cunku amerikalilar oyle yaziyor!)

türk :

bu millet gavurlara usaklik yapanlari tarih boyunca ne hale getirmistir bunu bilmemeniz ve cehaletiniz sizin nato güdümlü askerlerin ve hükümetin sonu olacaktir.

Ataturk1 :

sayin ozel, istifa size sunulmus bir firsattir, ya istifa edersiniz ya da istifa etmezsiniz halk tarafindan indirilenler kategorisine katilirsiniz. secim ozgurlugunuzu iyi kullanmaniz dilegimizdir.

BÜLENT BİLGİN :

verdiğin sözü tutamiyorsan,oturduğun makamin adami olmadiğini ilan ediyorsun demektir. boşaltmana gerek yok. biz anladik zaten özkök-b.anit-özel...tarihin ibretle yazacaği tipler...

osman Kutup :

sayın özel necdet, siz istifa etseniz de etmeseniz de türk halkının size o makamda istemediği aşikardır, ve siz de bu mesajı aldığınız görülüyor. gerisi sizin vicdanınıza kalmış,

Salih akam :

ahmet mehmet dediklerin sayin ozel eminim senden daha onurlu insanlar

sydneyden turan :

bir turk pasasi soz verince onu tutardi bu pasalar neyin pasasi anlayana ask olsun. yazik turk ordusu iktidarin emrine girmis.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar