banner864

Genelkurmay Başkanlığı'ndan önemli açıklama 28 Temmuz 2015, 17:43

Genelkurmay : "Şırnak Karaçalı Tepe'deki terörist gruba hava harekâtı icra edilmiştir. Hedefler tam isabet ile vurulmuş, hasar-zayiat tespiti çalışması devam etmektedir."

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Uludere Karaçalı Tepe bölgesinden Jandarma Özel Harekât Taburu'na uzun namlulu silahlarla ateş açılması üzerine 2 adet F-16 uçağı ile Düğün Dağı'nda tespit edilen 2 adet Doçka mevzii ile 1 adet havan mevzii ile Karaçalı Tepe'deki terörist gruba hava harekâtı düzenlendiğini açıkladı. Hava harekatında hedeflerin tam isabet ile vurulduğunu, hasar-zayiat tespiti çalışmasının devam etttiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle; "Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından 28 Temmuz 2015 saat 13.40 sıralarında sınır güvenliğini takviye eden Jandarma Özel Harekât Taburu unsurlarına Şırnak / Uludere / Karaçalı Tepe bölgesinden uzun namlulu silahlarla ateş açılmıştır. Gelişen bu durum üzerine, saat 15.10’da iki adet F-16 uçağı ile Düğün Dağı'nda tespit edilen iki adet Doçka mevzii ile bir adet havan mevziine, ayrıca Karaçalı Tepe’deki terörist gruba hava harekâtı icra edilmiştir. Hedefler tam isabet ile vurulmuş, hasar-zayiat tespiti çalışması devam etmektedir. Bölgede güvenlik önlemleri artırılmıştır."

Yorum Gönder