banner864

Genelkurmay Başkanlığı'nda skandal! 07 Şubat 2014, 19:47

Genelkurmay Başkanlığı'nda önceki gün skandal bir ziyaret gerçekleşti. Süleymaniye'de 11 Türk askerine çuval geçirilmesi talimatını veren Amerikalı, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i ziyaret etti. İki komutanın çektirdiği fotoğraf tartışma yarattı.
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in önceki gün görüştüğü Amerikalı komutan tartışma yarattı. Çünkü o Süleymaniye'de 11 Türk subay ve astsubayının başına çuval geçirilmesi emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno'ydu.

Çuvalcı komutanın, Orgeneral Necet Özel ile görüşmesinin fotoğrafı Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlandı.

O fotoğraf tartışma yarattı. Çünkü Çuvalcı general Odierno sırıtıyor, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de gülümsüyordu.

Sitede, "Odierno ve beraberindeki heyet, 5 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 16.00'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i ziyaret etmişlerdir" açıklaması yer aldı.

2003'teki Amerika ziyareti sırasında "çuval rezaleti"ni öğrenen Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, derhal tüm programlarını iptal ederek ülkeyi terketmişti. Tolon, Ergenekon Davası'nda tutuklandı ve müebbet hapis cezası aldı.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

güzel ege :

yazıklar olsun

VATAN SAGOLSUN :

serefli ,haysiyetli,kahraman ""ataturkumuzun"" oturdugu koltuk size gore degil--derhal terkedin orayi

crnagorac :

coni gelmis cuvalci basi seni bu memlekete sokanda hata ama artik forsunuz kalmadi suriyeye neden giremiyorlar ee dinsizin hakkindan imansiz gelir helal irana rusyaya cine iste boyle cuvalcibasi

Aydın Kınacı :

yüce türk milletinin onurunu ayakları altına aldıklarını zannedenler, kendi onursuzluğunu ortaya koymaktadırlar.

crnagorac :

ne genelkurmay baskani silah arkadaslari yillardir cezaevinde yatiyor neden yatiyorlar kendileri bilmiyor adamlar serefli insanlar yillarca teroristlerle carpismi serefli subaylar ve hala kili kimildamiyor yazik

crnagorac :

mutlu bir aile tablosu cuvalci general devlet memuru genel kurmay baskani ordunun hic bir ozelligi kalmadi o bdp li ne demisti benim gozumde onbasi demisti ama bu vatan icin onbasilar cavuslar gozunu kirpmadan canini veriyorlar allah onlardan razi olsun mekanlari cennet olsun

Ali kemal :

yuce türk milletinin ve sanli türk ordusunun onurunu yerlere alan, bir komutan olarsk tarihe geçeceksin özel bey. yaziklar olsun, böyle bir durumu yasamaktan veya kabul etmektense ölmeyi tercih ederim..

abdi topaloglu :

yaziklar olsun? 1071 malazgirt4ten 2014'e kadar geçen 943 senede hiç bir tùrk komutani bunu yapmamisti, rùtbelerini sök ve yerine akp yaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder