banner864

Genelkurmay'dan önemli açıklama 01 Ağustos 2015, 16:23

KARS'ın Kağızman İlçesi Karakurt mevkiinde PKK'lıların araç yakmasının ardından bugün trafiğe kapatılan yolda mayına basan bir asker şehit oldu.
Vali Günay Özdemir, Karakurt mevkiinde arama tarama çalışmaları yapılan bölgede PKK'lı teröristler tarafından yola döşen mayına basan bir jandarmanın şehit düştüğünü bildirdi.

GENELKURMAY: ARAÇLARIN YAKILDIĞI MEVKİİDE İNCELEME YAPILDIĞI ESNADA MAYIN PATLADI

Genelkurmay Başkanlığı, Kars'ın Kağızman İlçesi Karakurt mevkiinde PKK'lıların araç yakmasının ardından bugün trafiğe kapatılan yolda mayına basan askerin şehit olması ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, "31 Temmuz 2015 günü teröristlerce Erzurum-Kağızman-Iğdır karayolunda dört aracın yakılması sonrası, 01 Ağustos 2015 günü saat 12.30'da araçların yakıldığı mevkiide inceleme yapıldığı esnada Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin önceden bölgede tuzakladığı bir mayının patlaması sonucu bir Uzman Çavuşumuz ağır yaralanmıştır. Kahraman Uzman Çavuşumuz tahliye edildiği Kağızman Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz." denildi. (DHA)

Yorumlar

ismail Saykal :

İhanet edenlerin askerine devletine düşman olanlara destek olanların her türlüsüne lanet olsun Şehime Rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum..

vatansever :

Bunu yapan bayrak ve halk düşmanıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar