Genelkurmay'dan açıklama 04 Kasım 2013, 14:12

Dün Suriye'nin Kilis'e komşu sınır ilçesinden Suriyeliler tarafından Kaleşnikof piyade tüfeği ile ateş açıldı.
Atılan mermilerden biri hareket halindeki askeri araca isabet etti. Devriye tim personelinde herhangi bir yaralanma meydana gelmedi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan olayla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle;
"Türkiye-Suriye hududu, 1’nci Hudut Alay Komutanlığı Öncü Hudut Karakolu (Kilis) sorumluluk sahasında, devriye görevini icra eden hudut unsurlarına, sınırın Suriye tarafında bulunan iki çadırda kalan Suriyeliler tarafından 40-50 el Kaleşnikof piyade tüfeği ile ateş açılmış, atılan mermilerden biri hareket halindeki Land Rover devriye aracına isabet etmiştir. Devriye tim personelinde herhangi bir yaralanma meydana gelmemiştir. Bu durum üzerine bölgeye bir adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç sevk edilerek, Suriyelilere misli ile karşılık verilmiş ve söz konusu şahıslar Suriye istikametinde geri bölgeye kaçmıştır. Hudut unsurları bölgede gözetleme ve devriye faaliyetlerine devam etmektedirler"


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ilhami Cetin :

mademki bu istikrarsizligin sebebi akp dir.oyle ise bu tehlikeli yerde nicin halkin evlatlari devriye gezsin.akp li parlementerlerin yakinlarindan gonulluler birligi kurup siniri beklesinler.adil olan budur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar