banner864

Genelkurmay'dan suç duyurusu 22 Ocak 2014, 08:17

Genelkurmay Başkanlığı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu hakkında basında çıkan "Komutana paralel koruma" iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Celepoğlu'nun "Hiçbir somut delil olmadan yasadışı yapılanmanın parçası olarak gösterilmeye çalışıldığı" belirtildi.
 Genelkurmay Başkanlığı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu hakkında bazı gazetelerde çıkan "Komutana paralel koruma" iddiaları hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda Celepoğlu hakkında hiçbir somut delil gösterilmeden mesnetsiz iddialarda bulunulduğu ve yasa dışı bir yapılanmanın parçası olarak gösterilmeye çalışıldığı belirtildi.

Haberlerde, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında ciddi ayrışma ve güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışıldığı, bu durumun askeri disiplin anlayışının bozulmasına ve personel arasında siyasi gruplaşmalara yol açabileceği ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

turkiye,nin sinirlari tsk,ya bagli jandarma kolluk kuwetleri tarafindan kontrol ediliyor ve bu kurulusun sorumlulugu altinda-o zaman bize bilgi verin," konturolsuz girip cikan tirlarda neler var? bu tirlar savasin icine gidiyor,ve kime gidiyor???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar