banner864

Genelkurmay'dan Süleyman Şah açıklaması 22 Şubat 2015, 10:13

Genelkumay Başkanlığı Şah Fırat operasyonu ile ilgili ilk yazılı açıklamasını yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki manevi değeri yüksek ecdat yadigârı emanetler, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askerî zaruretler nedeniyle, haklarımız saklı kalmak üzere geçici olarak yine Suriye topraklarında bulunan Suriye Eşmesi Köyüne taşınmak üzere getirilmiştir. Geride değerli emanet bırakılmamıştır. Suriye Eşmesi'nde naaşın nakledileceği bölge birliklerimiz tarafından kontrol altına alınmış, bayrağımız göndere çekilmiştir. "Şah Fırat" Operasyonu sırasında herhangi bir çatışma yaşanmamış, başlangıç evresindeki intikal esnasında bir personelimiz geçirdiği bir kaza sonucu şehit olmuştur." 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Malik boyraz :

vatan topragi kaybediyor birde utanmadan haber bulteni gibi bildiriyor

Şeyh Şamil ADIGÜZEL :

türkiye cumhuriyeti uyan vatan toprağı düşmana ellerimizle veriliyor. orada bir kurtarma hareketi yoktur, sözde akp medyası bu olayı zafer gibi gösterse de, burada bir yenilgi söz konusudur, 1923 yılından bu yana türkiye cumhuriyeti hiçbir vatan toprağını terk etmemiş veya kimseye peşkeş çekmemiştir hele hele savunma adına toprağını terk etmemiştir. resmi olarak uluslar arası anlaşmalarda süleyman şah türbesinin bulunduğu alan türkiye cumhuriyet devletinin resmi vatan toprağıdır. oradan çekilmek ancak sizin gibi zavallılara yakışır akp enikleri, vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez. gerekirse evlatlarımız orada şehit düşecek ama geri çekilmeyecektir. eyy büyük atatürk kanla aldığın bu toprakları bizler kaçarak koruyoruz. senin yıllar önce gördüğün ve gençliğe hitabede belirttiklerini yapamıyoruz. özür dileriz. ... yüce türk milleti... ey türk istikbalinin evlâdı! i̇şte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk i̇stiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

utatlidil :

acikca abd nin talimati ile burayi pkk ya biraktik desene. ......

Ömer :

bu pasifizmdir geri adimdir teslimiyyetdir bu türk topragini korumak degil teslim etmektir ..

Tarik :

aman negüzel, süleyman sah'in naasini sürüye sürüye bitirdiniz yahu. gören duyanda kurtulus savasi kazanmissiniz zanneder. ulan! dünyaya rezil ettiniz türkiyeyi yeterin be! cekip gidiniz, baska adammi yok türkiyede türkiyeyi yönetecek.

baharer :

sayın genel kurmay başkanına sormak isterim geride değerli emanet bırakmadık ne demek vatan toprağı değerli bir emanet değilmi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar