banner864

Gerçek 68'lilerden sözde 68'lilere sert tepki 30 Mart 2015, 19:30

Sanal ortamda örgütlenerek "68'liler HDP'yi destekliyor" açıklaması yapan gruba, 68 kuşağının önde gelen isimlerinden tepki geldi. Eski 68'liler Birliği Vakfı Başkanı Gökalp Eren, "Kendine sol diyen HDP'nin elinden tutmak, Amerikan'ın elinden tutmaktır" dedi. Mahir Çayan'ın en yakın mücadele arkadaşlarından Kamil Dede de, "Hiç bir 68'li, Amerikan emperyalizminin enstürmanı HDP'yi desteklemez" ifadelerini kullandı.
 Sanal ortamda örgütlenerek, kendilerin 68'liler adını veren grubun HDP'nin baraj kampanyasına destek vermesi tepki topladı. Grup, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la birlikte, "68'liler HDP'yi destekliyor" deklarasyonunu okudu. Eski 68'liler Birliği Vakfı Başkanı Gökalp Eren buna sert tepki gösterdi.
HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı, PKK'nın da Amerikan destekli bir terör örgütü olduğuna dikkat çeken Eren, açıklamayı "siyasi cahillik" olarak yorumladı.

88 hareketinin önde gelen isimlerinden Mahir Çayan'ın en yakın mücadele arkadaşlarından Kamil Dede de, deklerasyonu okuyan grubu ağır sözlerle eleştirdi. 

Dede, 68 hareketinin HDP'yi desteklemesinin mümkün olmadığını belirtti, "Türkiye'de devrimciliğin omurgasını kırmaya çalışıyorlar" dedi. 

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

bunlar bazen kuzey ırakta kollarında amerikan bayrakları bazen şehirlerde kışkırtıcı ajan şimdide 68 liyiz diyen işbirlikçiler bizim bilmemiz gereken doğu perincek başkanın dediği gibi hertaraftan kemiriyorlar ve bu ülkeyi içten kuşatma altına almıya çalışan yeni bir sevirdir ama korkacak birşey yok bu çırpınışları sağa sola başvurmaları ve senoryalar üretmeleri batan gemilerinin feryadıdır.

yakup :

emperyal odaklar,türkiyedeki bütün dayanak noktalarına salvo ateşe başladı,,önce chp hallettiler,şimdi 68 liler kuşağını çözmeye çalışıyorlar.hain odaklar,sözde solcuları kandırabilirler ama gerçek 68 liler bu lokmayı yutmaz.abd ile beraber olmak gerçek sol olmakla asla yan yana gelemez,gerekli cevabı almışlardır,almaya devam edeceklerdir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar