banner864

"Gerekirse meclisi kuşatırız" 06 Şubat 2014, 23:06

Yurtseverlerin yeni düzenlemeden yararlanıp yararlanamayacağı tartışılırken Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Çağdaş Cengiz'den çarpıcı bir açıklama geldi. Süreci Ulusal Kanal'a değerlendiren Cengiz, "halk yurtseverlerin tahliyesini bekliyor, gerekirse meclisi kuşatırız" dedi.
Özel Görevli mahkemeler kaldırılıyor, tututkluluk süreleri yeniden düzenleniyor. Bu süreçte en çok tartışılan konu ise Silivri kapılarının açılıp açılmayacağı.

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, "Türk Milleti'nin tutsak yurtseverlerin serbest bırakılmasını beklediğini söyledi. AKP kurmaylarına, Silivri eylemlerini hatırlatan Cengiz; millet gerekirse meclisi de kuşatır" dedi.

Çağdaş Cengiz, "hiç bir kuvvetin halkın önünde duramayacağını" vurguladı.

Cengiz, tutuklulukları sürdürme çabalarına dikkat çekti, AKP Hükümeti'ni uyardı.

Çağdaş Cengiz, yurtseverlere özgürlük kampanyası için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Haber: Özer Sürmeli
Kamera: Şengül Derin

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

KERİMAN ÖNER :

el ele omuz omuza bu vatan bizi̇m

muharrem kılıççeker :

ne mutlu Türk'üm diyene...

HAKAN :

eger bır halk ayaklanırsa sunu bılsınlerkı bunun onunde hıc bır guc duramaz vatanseverlık karsısında bugune kadar cumhurıyetle yonetılen ulkelerde dın devletı basarılı olamamıs enınde sonunda yıkılmıstır bu boyle bılıne

GökTürk :

subay öğrencisi olmasaydım bende meclisi kuşatmak isterdim . ancak cesaretlerini ve türk milliyetçiliklerini tebrik ediyorum. inadına ne mutlu türküm diyene .

Hasan Yavaş :

Çok güzel dediniz, bunlar kahramanları içerde tutup, me kadar hain varsa salmayı düşünüyorlar.

ttava :

Bence gec kalindi..derhal halka gercekleri aciktan anlatip onlara tepkilerini koymalari icin miting alanlari olusturulsun

Durmus COSKUN :

Her zaman hazirim ...

ÖMER PARLAK :

Akp nin Dürüst Olmadigini Biliyoruz ,Bunlar Hep Oyalama Gündem Yaratma Taktikleri,Balyoz Ergenekon vs, Gibi Davadan Tutuklu olan Bu Insanlar Zaten Taa Bastan beri Sucsuzdular,Yeniden yargilama olacaksa bile,Bu Insanlar Derhal Serbest Birakilmalidirlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder