banner864

Germinal, Ulusal Kanal'da 20 Mayıs 2014, 11:19

 Etienne Lantier, maden yatakları sayesinde geçimini sağlayan bir Fransız kasabasına yerleşip tek derdi bir işe sahip olmak olan sıradan bir adamdır. Fakat kısa bir süre içerisinde Maheu ile tanışmasıyla birlikte hayatını kökünden değiştirecek yaşanmışlıklar edinecektir. Madende iş bulmasına yardımcı olan Maheu ile günden güne yakınlaşır, bu esnada ailenin genç kızı Catherine’e umutsuzca aşık olur. Tek derdi ise maden işçilerinin içerisinde bulunduğu zorlu çalışma şartlarıdır. Etienne, Maheu’yu ikna ederek yeni bir madenciler sendikası kurmayı üstlenip büyük bir grevi organize eder. El ele verip biraraya gelen işçiler devasa bir isyan başlatır, fakat maden sahiplerinin gazaplarından kurtulmaları kolay olmayacaktır...

Emile Zola’nın aynı isimli çarpıcı romanından uyarlanan film, kitapta olduğu gibi 1884 yılında Fransa’nın Voreux madenlerinde yaşanan dramı, tüm çarpıcılığı ve safi gerçekliğiyle beyaz perdeye yansıtıyor.

“GERMİNAL” 21 Mayıs Çarşamba saat 20:00’de Ulusal Kanal’da.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Gungor Ece :

Eminim kitabi gibidir.Lise yillarinda Victo Hugo onerilirdi.Kafasi kilisenin hic disina cikmamis.Habuki iyi olani Zola ve Stendhal.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar