banner864

Gezi Eylemleri'nin faturası Topbaş'a kesildi 29 Eylül 2013, 12:49

AKP, yerel seçimler için planlarını masaya yatırdı. Haziran Direnişi'nde başta üç büyük kent olmak üzere birçok kentte kontrolü sağlayamayan AKP, İstanbul adayını değiştiriyor.
Erdem ATAY / Aydınlık

AKP il yönetcilerinden edindiğimiz bilgilere göre, Haziran Direnişi'nin faturası Kadir Topbaş'a çıkarılacak. Dolayısıyla AKP'nin İstanbul'daki Büyükşehir Belediye başkan adayı Kadir Topbaş yapılmayacak.

Topbaş'ın yerine ise iki isim düşünüldüğü iddia edildi. Bunlardan birisi İzmir Büyükşehir Belediye adayı olacağı ileri sürülen Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış.

AKP'nin içinden edindiğimiz bilgilere göre, Egemen Bağış'ın belediye başkanlığı için genç olduğu, başarılı olamayabileceği belirtiliyor. Dolayısıyla AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığına Binali Yıldırım'ın bir adım önde olduğu vurgulanıyor.

Haziran Direnişi sırasında söylediği sözlerle, uygulamaları arasında çelişen ve İstanbul halkının tepkisini çeken Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun da bundan sonraki genel seçimlerde milletvekilliğine aday gösterileceği iddia ediliyor.
 
Etiketler

Yorumlar

haydar haydar :

akp yiyorsa i.melihi degistirsin...bakin i.melih neler neler yumurtluyor...recep bile ondan korkuyor,bütün yaptiklari pislikleri ortaya dökülür diye ona dokunamazlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar