banner864

Gizli Cennet'e HES planı 04 Haziran 2015, 12:58

Antalya'nın "Gizli Cennet"i; Yukarı ve Aşağı Uçansu şelaleri HES tehdidiyle karşı karşıya geldi. Bir şirket şelalere santral kurmak için Valiliğe başvurdu. Bununla da yetinmeyen şirket Valiliğin "ÇED gerekli değildir" raporu vermesini istedi. Ancak talep reddedildi.
 Her yıl binlerce turisti ağırlayan "Gizli Cennet" HES tehdidiyle karşı karşıya geldi. Üstelik HES kurmak isteyen şirket ÇED raporu da istenmemesi için Valiliğe başvurdu.
Burası Yukarı ve Aşağı Uçansu şelaleleri... Antalya'da "gizli cennet" olarak bilinen bu doğa harikası bölge HES ile katledilmek istendi.

Usta Enerji adlı şirket, bölgeye 2 ayrı Hidro Elektrik Santrali yapmak istedi. Valiliğe bu taleple başvuru yapıldı. 

Bununla da yetinmeyen şirket, Valiliğin "ÇED raporu gerekli değildir" kararı almasını da talep etti.

Daha önce 10 megawatt altındaki projelere izin veren Valilik, iki HES için başvuruyu reddetti. "ÇED raporu gereklidir" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

E.Özaydin :

ülkenein her yeri bu hes projrsinde adete yagmalaniyor , su hes patronlarini hakkina dava acacak bir savci yok mu ? bu ülkede , yoksa bu gizli sermaya mafyasinin hakkindan gelecek bir yigit te mi yok , ülke bu kadar sahipsiz mi yoksa anayasal düzen orteden hepten mi kalkti ? bu ne ? be kar ugruna hertürlü alcaklik bu karar olmaz,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar